Policja odnalazła samochód, którym śmiertelnie potrącono rowerzystkę. W sprawie zatrzymano 3 osoby

Policjanci z Wągrowca odnaleźli samochód, który brał udział we wczorajszym wypadku śmiertelnym w Wielkopolsce. Sprawca potrącił rowerzystkę, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia bez udzielenia pomocy poszkodowanej. Kobieta zmarła w wyniku odniesionych obrażeń. W sprawie zatrzymano trzy osoby.

O sprawie pisaliśmy dziś na naszym portalu.

Do wypadku doszło wczoraj, 3 września, około godizny 14:00, w okolicy miejscowości Brzekiniec, między Budzyniem a Wągrowcem. Dziennikarka w wieku 35 lat, poruszająca się rowerem została potrącona przez samochód, w wyniku czego poniosła śmierć na miejscu. Sprawca zdarzenia uciekł. Pomoc wezwała kobieta, która zauważyła potrąconą rowerzystkę.

Policja rozpoczęła poszukiwania sprawcy zdarzenia. Na podstawie zabezpieczonych śladów ustalili prawdopodobny pojazd, którym poruszał się kierujący. Policja poprosiła o pomoc w śledztwie.

Jak poinformował w godzinach popołudniowych rzecznik wielkopolskiej policji, mł. insp. Andrzej Borowiak, policjanci z Wągrowca odnaleźli uszkodzonego Opla Vivaro, który pasował do opisu poszukiwanego samochodu i miał wyraźnie uszkodzenia sugerujące, że pojazd brał udział w wypadku. Samochód był ukryty na terenie gminy Gołańcz.

W sprawie zatrzymano także trzy osoby – właściciela pojazdu, jego brata i dalszego członka rodziny.

Sprawa będzie wyjaśniana. Na razie nie wiadomo, czy wśród zatrzymanych jest osoba, która spowodowała wypadek.