Cztery kolejne ofiary COVID-19 i prawie 80 nowych zakażeń koronawirusem w Wielkopolsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci czterech kolejnych osób z powodu COVID-19 w Wielkopolsce, a także o prawie 80 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem na terenie województwa.

Jak informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki, w dzisiejszym raporcie dotyczącym zakażeń koronawirusem odnotowano 79 nowych przypadków zachorowań z miejscem narażenia w województwie wielkopolskim, w tym 1 z województwa opolskiego, który został zaklasyfikowany do ogniska zachorowań w powiecie tureckim.

Jednocześnie, w związku z aktualizacją przez WSSE w Poznaniu danych dotyczących potwierdzonych zakażeń u mieszkańców Wielkopolski wprowadzono 3 zmiany korygujące z uwagi na ich zdublowanie we wcześniejszych raportach oraz na ich włączenie do ogniska zakażeń na terenie innych województw (województwo łódzkie i pomorskie). Usunięto przypadki dotyczące: 34-letniego mężczyzny z powiatu tureckiego (pozycja 21 raportu z 13 sierpnia), 55-letniego mężczyzny z powiatu poznańskiego (pozycja 29 raportu z 21 sierpnia) oraz 18-letniej kobiety z powiatu poznańskiego (pozycja 9 raportu z 9 września).

W szpitalu jednoimiennym przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu z powodu Covid-19 zmarły 4 osoby: 67-letnia kobieta z powiatu ostrowskiego, 55-letni mężczyzna z powiatu jarocińskiego oraz 93-letnia kobieta i 84-letnia kobieta z Poznania. Natomiast w szpitalu w Gostyniu zmarła 91-letnia kobieta z powiatu gostyńskiego. 

W Wielkopolsce, uwzględniając wspomnianą korektę raportu, do tej pory odnotowano 6173 przypadki zakażeń koronawirusem, z czego 992 to przypadki aktywne. 236 osób zmarło, a 4945 wyzdrowiało.

Nowe zakażenia: