Jak spędzić sobotę w Poznaniu?

Sobota zapowiada się słonecznie i ciepło, dlatego warto wyjść z domu i skorzystać z atrakcji jakie przygotowano na dziś w Poznaniu. Coś dla siebie znajdą osoby w każdym wieku.

Choć sobota ciepła, to kalendarz wskazuje, że wkrótce rozpocznie się okres jesienno-zimowy, a wraz z nim sporty zimowe. Już dziś startuje nowy sezon na Lodowisku Chwiałka. Jeżdżenie na łyżwach to nie tylko ciekawa forma aktywności fizycznej, ale także dobra zabawa. Z takiej formy spędzania wolnego czasu lubią korzystać zarówno dzieci jak i młodzież i dorośli. To ciekawa propozycja dla par, grup znajomych czy rodzin, ale także dla indywidualnych użytkowników. W sobotę lodowisko będzie czynne od godziny 9:30 do godziny 20:15 (ostatnie wejście o godzinie 19:30). 

Najmłodsi mogą skorzystać z kolejnej odsłony Czytatów, czyli bibliotecznych spotkań dla dzieci. Tym razem gościem będzie Joanna Skubiszyńska z Kolei Wielkopolskich. Opowie m.in. o tym, jak doszło do wynalezienia pociągu i dlaczego tak bardzo zrewolucjonowało to rzeczywistość społeczną i gospodarczą. Będzie można wybrać się w podróż przez wieki poznając historię i zmiany, jakie zachodziły na kolei. Dzieci uczestniczące w sobotnim spotkaniu dowiedzą się również o czym należy pamiętać wybierając się w podróż pociągiem. Początek spotkania o godzinie 12:00. Wstęp jest wolny, jednak obowiązują zapisy dostępne pod adresem mailowym zapisy@bracz.edu.pl.

Skoro o torach mowa, to warto także skorzystać z przejażdżki Maltanką, ponieważ dziś rozpoczną się kolejne Dni Pary. Na trasie poznańskiej Maltanki pojawi się parowóz Lowa, wyprodukowany w 1951 roku w Poczdamie-Babelsbergu. Do Poznania został wypożyczony od Towarzystwa Wyrzyskiej Kolei Wąskotorowej w Białośliwiu. Planowe odjazdy parowozu ze Stacji Maltanka o pełnych godzinach, natomiast ze stacji Zwierzyniec – pół godziny później

Miłośnicy innej formy podróżowania i środków lokomocji mogą wybrać się na 47. Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych. Od około godizny 12:00 motoryzacyjne perełki przyjadą na Tor Poznań. Tam odbywać się będą m.in. wyścig pojazdów zabytkowych ze startem typu Le Mans najstarszej kategorii – Memoriał im. Henryka Rucińskiego (start pierwszej klasy godz. 13.00) i próby sprawnościowe dla uczestników. O godzinie 15:00, także na Torze Poznań, odbędzie się tradycyjny konkurs elegancji, który co roku wzbudza największe zainteresowanie widowni. To prezentacja pojazdów wraz z załogami ubranymi w stroje, które odpowiadają epoce, z której pochodzi ich pojazd.

Z kolei fani winyli z pewnością skorzystają z okazji, by odwiedzić 46. Poznańską Giełdę Fonograficzną, która odbędzie się na terenie KontenerART. W godzinach 12:00-16:00 będzie okazja do spotkania z innymi fanami muzyki z czarnych krążków, a przede wszystkim do uzupełnienia swoich kolekcji, znalezienia perełek kolekcjonerskich czy wymiany płyt.

Dziś także początek tego, na co wiele osób czekało, czyli weekendowego zlotu foodtrucków – Wielka Szama pod Stadionem znów zaoferuje pyszne dania z najlepszych foodtrucków z całej Polski. Będą klasyki, nowości, polskie przysmaki i zagraniczne kultowe dania.