Poznań gospodarzem 97. PZLA Mistrzostw Polski

Jeszcze nie opadły emocje po wczorajszym Poznań Athletic Grand Prix 2020 na poznańskim Golęcinie, a już można odliczać dni do kolejnej dużej imprezy lekkoatletycznej. W czerwcu 2021 roku Poznań będzie gosporadzem 97. PZLA Mistrzostw Polski.

Ostatni raz Poznań był gospodarzem lekkoatletycznych Mistrzostw Polski 13 lat temu. Imprezy lekkoatletyczne na wysokim poziomie i z gwiazdami sportu powróciły do stolicy Wielkopolski w ubiegłym roku, kiedy to Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zorganizowały pierwszą edycję Poznań Athletics Grand Prix.

Jednocześnie, szczególnie w ostatnich latach, inwestowano w infrastrukturę obiektów na Golęcinie, by zapewnić komfort i bezpieczeństwo zawodnikom i trenującym, a przede wszystkim, by spełnić wymagania stawiane organizatorom międzynarodowych i narodowych imprez lekkoatletycznych.

Podczas wczorajszego wydarzenia wręczono oficjalną decyzję PZLA o przyznaniu Poznaniowi miana gospodarza przyszłorocznych 97. PZLA Mistrzostw Polski.

To dobra wiadomość nie tylko dla kibiców, ale także pozostałych mieszkańców. Tego typu wydarzenia są dobrą promocją miasta i przynoszą korzyści dla lokalnej gospodarki.