Poznań otrzymał tytuł Miasta Przyjaznego Inwestorom

Poznań zwyciężył w konkursie Prime Property Prize i zdobył laur Miasta Przyjaznego Inwestorom. Podczas uroczystej Gali Property Forum 2020, która odbyła się 14 września w Warszawie nagrodę odebrał prezydent miasta Jacek Jaśkowiak.

Ten tytuł przyznawany jest na podstawie poprawy warunków inwestycyjnych i tworzenia szans do zwiększenia aktywności inwestorów. Ważne są także takie aspekty, jak jakość obsługi przedsiębiorców oraz realizowanie procedur administracyjnych. Poznań pokonał takie miasta, jak: Częstochowa, Kołobrzeg, Kraków oraz Lublin.

Nie było wątpliwości, które miasto może wygrać tę kategorię. Argumentów za nim przemawiających jest mnóstwo.

powiedzieli prowadzący Gali

Nagrodę odebrał prezydent Poznania.

Dziękuję za to wyróżnienie. Jest ono wyrazem uznania dla pracy poznańskiego Biura Obsługi Inwestorów, Wydziału Urbanistyki i Architektury UMP oraz Miejskiej Pracowni Urbanistycznej. Jednym z kryteriów, którymi kierujemy się przy realizowaniu miejskich inwestycji jest to, na ile będą one impulsem dla inwestorów z sektora prywatnego. Dziękuję za wyraz zaufania. Żyjemy dziś w cieniu pandemii, która dla wielu branż oznacza kryzys. Czasem jednak warto wykorzystać kryzys, by rozwinąć biznes. Tego Państwu życzę i zachęcam do inwestowania w Poznaniu.

powiedział prezydent Jaśkowiak

Konkurs Prime Property Prize wyłania przedsiębiorstwa oraz projekty, które odcisnęły największy wpływ na rynek nieruchomości komercyjnych. Wyróżniane są także osobistości, które również wywarły spory wpływ na te zagadnienia.

Nagroda przyznawana jest w 14 kategoriach, takich jak między innymi: „Deweloper Roku”, czy „Architektura”.