Budowa bloków przy ul. Opolskiej nie przebiega zgodnie z harmonogramem. Prace go… wyprzedzają o kilka miesięcy

Inwestycja przy ul. Opolskiej, gdzie powstaje osiedle bloków komunalnych nie przebiega zgodnie z harmonogramem – odnotowano znaczne jego wyprzedzenie. Prace postępują tak szybko, że do drugiego etapu robót można było przystąpić z trzymiesięcznym wyprzedzeniem.

Nowe osiedle mieszkań komunalnych powstaje przy ul. Opolskiej, w miejscu, gdzie dawniej stały baraki. Łącznie powstanie tu 1100 mieszkań w pięciu blokach mającymi od trzech do pięciu kondygnacji.

Obecnie trwają prace, po których do użytku będzie oddanych 287 mieszkań. W pierwszym etapie budowane są dwa pięciokondygnacyjne bloki i jeden trzykondygnacyjny. Drugi etap przewiduje budowę dwóch czteropiętrowych bloków.

Budowa rozpoczęła się pod koniec lutego 2020 roku, a prace nie przebiegają zgodnie z harmonogramem, jednak tym razem nie jest to zła wiadomość. Wręcz przeciwnie – prace wyprzedzają przyjęty plan, dzięki czemu aż trzy miesiące wcześniej można było rozpocząć drugi etap inwestycji.

Trzy budynki są na etapie dużego zaawansowania murarskiego. W jednym z nich wymurowano ostatnią kondygnację i niedługo rozpocznie się montaż konstrukcji dachu. Dwa pozostałe bloki są na etapie murowania czwartej kondygnacji.

Prace przy drugim etapie inwestycji także są widoczne – w ubiegłym tygodniu rozpoczęto prace przygotowywacze, a obecnie są wylewane fundamenty. Jednocześnie rozpoczęła się budowa sieci zewnętrznych.

Mieszkania powstające przy ul. Opolskiej będą miały jeden, dwa lub trzy pokoje i powierzchnię od 31 do 66 m2. W okolicy powstaną drogi wewnętrzne, miejsca postojowe, chodniki, oświetlenie i plac zabaw dla dzieci.

Tylko w pierwszym etapie inwestycji wybudowanych będzie 38 mieszkań dostosowanych do osób z niepełnosprawnościami, natomiast kolejne 40 będzie wybudowanych tak, by w łatwy sposób można było je dostosować do potrzeb takich osób.

To największa inwestycja w historii ZKZL. Łącznie będzie kosztować ok. 62 miliony złotych.