Trwają zapisy na bezpłatne szkolenia z ekspertami IBM Polska dla poznańskich przedsiębiorców

Trwają zapisy na pierwsze z serii bezpłatnych warsztatów, które w ramach współpracy z Miastem Poznań przeprowadzą eksperci z IBM Polska. Zajęcia skierowane są do poznańskich przedsiębiorców i osobom zainteresowanym nowoczesnymi technologiami.

W lipcu IBM Polska i Miasto Poznań podpisały list intencyjny w sprawie współpracy w zakresie warsztatów dla przedsiębiorców z Poznania. Warsztaty będą odbywać się od października, w wersji online oraz stacjonarnej.

Wykorzystaie sztucznej inteligencji i innowacyjne rozwiązania są coraz częściej wykorzystywane w budowaniu biznesu.

Pierwsze szkolenie w ramach cyklu poświęcone będzie sztucznej inteligencji. Będzie miało formę online, prowadzone przez Piotra Beńke, dyrektora ds. technologii w IBM Polska i Kraje Bałtyckie.

Rosną oczekiwania związane z przetwarzaniem dużej ilości danych, jak i szybkością wytwarzania rozwiązań. Z tego względu zastosowanie sztucznej inteligencji staje się coraz częściej koniecznością. Podczas warsztatów przedstawimy praktyczne zastosowanie AI w wielu branżach, omówimy wykorzystywane technologie i uzyskane dzięki nim korzyści. Opowiemy o wyzwaniach i dylematach, jakie stoją przy wdrażaniu tego typu systemów. Pokażemy również kierunki rozwoju i projekty, nad jakimi pracuje się w zaciszach laboratoriów

Piotr Beńke

W czasie szkolenia uczestnicy dowiedzą się także jak zbudować chatbota z wykorzystaniem serwisu Watson Assistant. 

Szkolenie “Sztuczna inteligencja dla małych i dużych – dane współczesnym dobrem naturalnym” odbędzie się przy pomocy aplikacji Cisco Webex. Zaplanowane jest na 7 października, w godzinach 17:30 – 19:30. Link pozwalający dołączyć do sesji zostanie przesłany do zarejestrowanych uczestników mailowo dzień przed szkoleniem.

Zapisy prowadzone są pod adresem plusjeden@um.poznan.pl.