Areszt dla 75-latka podejrzanego o pedofilię

Poznański sąd przychylił się dziś do wniosku policji i prokuratury o areszt dla zatrzymanego we wtorek 75-latka podejrzanego o pedofilię. Mężczyzna miał zaatakować 10-latka w autobusie komunikacji miejskiej.

O sprawie informowaliśmy wczoraj na naszym portalu.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, w godzinach popołudniowych. Dziesięciolatek został zaatakowany w autobusie komunikacji miejskiej. Po powrocie do domu opowiedział sytuację rodzicom, a ci zgłosili sprawę na policję.

Funkcjonariusze, na podstawie opisu sprawcy przedstawionego przez chłopca, ustalili tożsamość podejrzanego. Mężczyzna został zatrzymany przez poznańskich kryminalnych we wtorek.

Podczas czynności śledczych ustalono, że podejrzany w przeszłości był już notowany za podobne przestępstwa. Miał także sądowy zakaz zbliżania się do nieletnich.

Jak poinformował dziś rzecznik wielkopolskiej policji, mł. insp. Andrzej Borowiak, mężczyzna zmusił chłopca do innej czynności seksualnej. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu przestępstw.

Policja wraz z prokuraturą wnioskowała o areszt dla zatrzymanego określając go jako niebezpiecznego. W czwartek poznański sąd przychylił się do wniosku. Mężczyzna spędzi najbliższe miesiące w areszcie.