Porządki w ogrodzie i zapasy do spiżarnii, czyli Jesienny Targ Ogrodniczy i Targ Żywności Ekologicznej

Rośliny do domu i ogrodu, ekologiczna żywność i dekoracje to tylko mała część tego, co będzie można zobaczyć i kupić podczas Jesiennego Targu Ogrodniczego i Targu Żywności Regionalnej i Ekologicznej. Weekendowe atrakcje są zaplanowane na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W sobotę i niedzielę na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywać się będą jednocześnie dwie imprezy, czyli Jesienny Targ Ogrodniczy i Targ Żywności Regionalnej. Razem zaoferują wszystko to, co potrzebne jesienią do prac ogrodowych i przygotowań na zimę.

Na około 50 stoiskach pojawią się wystawcy z roślinami dla domu i ogrodu. Będą rośliny, sadzonki, cebulki, a także to, co potrzebne do uprawy, czyli narzędzia ogrodnicze, doniczki czy odżywki. Pojawi się również mała architektura ogrodowa i dekoracje.

Dostępny będzie również sąsiedzki punkt wymiany roślin, w którym będzie można zostawić rośliny, które z różnych względów muszą znaleźć „nowy dom”.

Z kolei na Targu Żywności Regionalnej i Ekologicznej będzie można zrobić zapasy na jesień i zimę. Na stoiskach dostępne będą miody, konfitury, wędliny, nalewki czy sery. Dostępne będą także warzywa, owoce, słodycze, piwa rzemieślnicze, ryby i przetwory. Swoje stoisko będzie miało również Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, na którym promowana będzie żywność zarejestrowane w unijnym systemie jako Chronione Nazwy Pochodzenia (ChNP), Chronione Oznaczenia Geograficzne (ChOG) lub Gwarantowane Tradycyjne Specjalności (GTS).

Pomyślano również o najmłodszych – przygotowano warsztaty i animacje dla dzieci, dzięki którym będą mogły się nauczyć zdrowych nawyków żywieniowych czy poznać polską kuchnię z różnych stron Polski.

Zarówno Jesienny Targ Ogrodniczy jak i Targ Żywności Regionalnej i Ekologicznej będą odbywać się w najbliższy weekend, 26 i 27 września, na terenie pawilonów 3 i 3A MTP, w godzinach 10:00-17:00.

Bilety dostępne są online. Jeden bilet upoważnia do wzięcia udziału w obu wydarzeniach.

W czasie wydarzeń obowiązywać będą zasady reżimu sanitarnego związane z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju.