Noc Zawodowców, czyli dlaczego warto postawić na szkolnictwo branżowe i techniczne

Już po raz trzeci odbędzie się Noc Zawodowców, której celem jest promocja szkolnictwa branżowego i technicznego. W tym roku będzie miała ona formę zdalną, z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju.

Tegoroczna Noc Zawodowców odbędzie się w piątek, 2 października. Po raz kolejny organizatorami są Centra Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu, Kaliszu, Koninie, Lesznie i Pile, a akcja została objęta patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Celem wydarzenia jest promocja szkolnictwa branżowego i technicznego. To przestrzeń wymiany doświadczeń, a także możliwość znalezienia odpowiedzi na pytania z zakresu tej ścieżki kariery zawodowej.

W programie znajdują się rozmowy, prelekcje, dyskusje i webinaria dotyczące szkolnictwa zawodowego. Całość skierowana jest do uczniów 7 i 8 klas szkół podstawowych i ich rodziców. Uczestnicy będą mogli zadawać pytania, na które odpowiedzą eksperci i praktycy, czyli nauczyciele, pracodawcy, rzemieślnicy, doradcy zawodowi i absolwenci szkół kształcących w konkretnym fachu.

Akcja co roku cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony osób z całej Wielkopolski. W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju będzie miała formę zdalną.

Początek w piątek, 2 października, o godzinie 17:00. Na stronie wydarzenia można znaleźć m.in. podział na subregiony i program wydarzenia.