Kilka pomysłów na spędzenie soboty w Poznaniu

Pierwsza sobota października zapowiada się pogodnie, dlatego warto skorzystać z atrakcji, jakie przygotowano na ten dzień w Poznaniu. Co można dziś robić?

Sobotę będzie można rozpocząć bardzo aktywnie. Nowe Zoo w Poznaniu zaprasza na bieg wokół ogrodu zoologicznego, którym ma zostać wyrażone poparcie dla zmian w ustawie o ochronie zwierząt. Uczestnicy będą mieli do pokonania 5 kilometrów, jednak organizatorzy zapewniają, że nie trzeba będzie bić rekordów życiowych – tempo będzie “spacerowe”. Zabawa rozpocznie się o godzinie 10:00, a zbiórka zaplanowana jest 10 minut wcześniej na parkingu leśnym przy ul. Krańcowej, w rejonie ul. Wiankowej. W południe odbędzie się wycieczka szlakiem Nieumarłych, czyli oprowadzanie po ogrodzie zoologicznym. W rolę przewodnika wcieli się dyrektor Ewa Zgrabczyńska. 

Miasto Poznań zaprasza na obchody 30-lecia samorządu w Polsce. O godzinie 11:00 przy Odwachu na Starym Rynku Interdyscyplinarna Grupa Teatralna Asocjacja i Fundacja Artystyczno-Edukacyjna Puenta zaprezentuje spektakl pt. “Miasto 30”. W południe na dziedzińcu Urzędu Miasta Poznania odbędzie się uroczystość wręczenia pamiątkowych medali dla byłych i obecnych radnych miejskich, byłych członków zarządu miasta oraz prezydentów Poznania. Po niej nastąpi otwarcie wystawy plenerowej przygotowanej przez Fundację Rozwoju Miasta Poznania przy współpracy z Wydawnictwem Miejskim Posnania, poświęconej 30-leciu samorządu w stolicy Wielkopolski.

Dziś rozpoczyna się 13. edycja Międzynarodowego Festiwalu FIlmów Animowanych Animator. Przez cały tydzień w ramach wydarzenia odbywać się będzie 140 wydarzeń. Najważniejszym elementem Animatora jest jak zwykle Międzynarodowy Konkurs Filmów Animowanych, podczas którego prezentowane są filmy krótko- i pełnometrażowe z całego świata. Oceniane są przez międzynarodowe jury, a najlepsze prace mają szansę zakwalifikować się do nominacji do Oscara. Widzowie będą mogli obejrzeć 47 filmów krótkometrażowych i 5 pełnometrażowych produkcji. Tegoroczna edycja, z uwagi na sytuację epidemiologiczną w Polsce odbędzie się w formie hybrydowej. Część wydarzeń dostępna będzie online. Część stacjonarna zaplanowana jest głównie w Kinie Muza. 

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich trwają targi Caravans Salon Poland. Swoją ofertę prezentuje około 50 marek, a powierzchnia wystawiennicza jest prawie dwukrotnie większa niż w ubiegłym roku. To największa tego typu impreza targowa w Europie. Zaprezentują się najbardziej znani dystrybutorzy i dealerzy kamperów i przyczep. W sobotę odbędą się również Mistrzostwa Polski Kierowców Kamperów pod znakiem bezpiecznej i ostrożnej jazdy.