Mniej kibiców na stadionie podczas zmagań Lecha Poznań w Lidze Europy. Sprzedaż biletów wkrótce

Tylko około 12 tysięcy kibiców będzie mogło zobaczyć zmagania Lecha Poznań w fazie grupowej Ligi Europy na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej. Taką decyzje podjęła UEFA. Możliwe jest jednak jeszcze mniejsze zapełnienie stadionu – np. w sytuacji, gdy Poznań zostanie objęty dodatkowymi obostrzeniami w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem.

Zgodnie z wytycznymi UEFA, na obiektach, na których rozgrywane będą rozgrywki może być zapełnionych jedynie ok. 30% dostępnych miejsc na trybunach. W przypadku poznańskiego Stadionu Miejskiego to około 12 tysięcy.

Lech Poznań bierze jednak pod uwagę możliwość zaostrzenia obostrzeń krajowych i lokalnych. W sytuacji, gdy stolica Wielkopolski będzie w dniu meczu w tzw. żółtej strefie, na trybunach będzie mogło zasiąść o ok. 5% kibiców mniej, czyli niecałe 10 tysięcy.

Podczas rozpoczynającej się w przyszłym tygodniu sprzedaży biletów właśnie ten mniejszy wariant będzie dostępny, czyli obejmujący niecałe 10 tysięcy wejściówek. Dopiero później możliwe jest uruchomienie kolejnej puli biletów.

Pierwszeństwo w zakupie biletów na europejskie spotkania będą mieli posiadacze karnetów. Co więcej, cena biletu na mecz Ligi Europy będzie dla nich o połowę niższa.

W pierwszym etapie sprzedaży posiadacze karnetów mogą kupić wejściówki na trzy jesienne mecze grupowe. W drugim etapie nie będzie już pakietów i będą mogli kupić tylko bilety na pojedyncze mecze.

Dopiero w trzecim etapie sprzedaży bilety będą mogli kupić pozostali kibice – w cenie 120 złotych za miejsce w strefie B oraz 150 złotych za miejsce w strefie A.

Pierwszy mecz Kolejorza w fazie grupowej Ligi Europy odbędzie się 22 października, kiedy to Lechici zmierzą się z Benficą Lisbona.