Ostatni dzień, by zagłosować na Inicjatora Mieszkańców 2019

To już ostatni dzień głosowania w konkursie Inicjatory na najlepszą inicjatywę pozarządową zrealizowaną w 2019 roku.

Inicjatory to konkurs, którego celem jest z jednej strony docenienie i uhonorowanie najlepszych inicjatyw pozarządowych organizowanych na rzecz Poznania i jego mieszkańców, a z drugiej promocja działań obywatelskich skierowanych do społeczności lokalnych.

Nagrody i wyróżnienia przyznawane są za ubiegły rok w ramach obszarów m.in. kultury, środowiska, zdrowia, sportu i nauki, w kategoriach:

– „Inicjator Roku” – projekty, które zostały uznane przez jury za najlepsze spośród zgłoszonych
– “Inicjator Wspierający” – inicjatywy ukierunkowane na pomoc osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, wspierające rozwój infrastruktury miejskiej, klimatu i środowiska
– “Inicjator Aktywizujący” – przedsięwzięcia pobudzające mieszkańców do działania i współtworzenia
– “Inicjator Nowatorski” – inicjatywy będące nowością na danym terenie lub w danej dziedzinie, innowacyjne rozwiązania lub nowe, dotychczas niepodejmowane formy aktywności

W ubiegłym miesiącu przyjmowane były zgłoszenia kandydatów – złożono 36 nominacji, które spełniły wymogi formalne.

Poza głównymi kategoriami, istnieje także nagroda „Inicjatora Mieszkańców” im. Andrzeja Białasa. Głosowanie odbywa się w otwartym plebiscycie internetowym.

Zwycięzcy w każdej kategorii oprócz tytułu Inicjatora i statuetki otrzymają również nagrody finansowe, których łączna pula wynosi 25 tys. zł.

Głosowanie trwa do dzisiaj i odbywa się online.