VI Tweed Ride, czyli rowerowy przejazd elegancji już jutro

Z klasą i elegancją – tegoroczny Tweed Ride, czyli nietypowy przejazd rowerowy początkowo miał odbyć się we wrześniu, jednak z uwagi na złe warunki pogodowe został przełożony na sobotę, 10 października.

Będzie to już szósta edycja Tweed Ride, którego organizatorem jest stowarzyszenie Rowerowy Poznań.

To wyjątkowy przejazd rowerowy, podczas którego cykliści ubrani są w stylizacje inspirowane strojami mieszkańców Wielkiej Brytanii na początku XX wieku. Odbywa się w największych europejskich miastach, a od kilku lat także w Poznaniu. Stolica Wielkopolski jest jedynym polskim miastem, w którym organizowane jest wydarzenie.

Poznański Tweed Ride to już tradycja, a wyjątkowy przejazd i stylizacje wzbudzają zainteresowanie zarówno mieszkańców jak i turystów.

Jak zwykle nie zabraknie konkursu na najlepszą stylizację, a po zakończonym przejeździe odbędzie się prezentacja strojów.

Tweed Ride zaplanowany jest na sobotę, 10 października. Zbiórka oraz rejestracja zawodników rozpocznie się o 14:30 w Parku Wilsona. O godzinie 15:00 rozpocznie się przejazd. Prezentacja stylizacji zaplanowany jest na godzinę 16:00 na terenie przed Bramą Poznania.

Z uwagi na obowiązujące od jutra zasady i obostrzenia w ramach tzw. żółtej strefy uczestnicy muszą stosować się do reżimu sanitarnego. Wszyscy zobowiązani są do zakrywania ust i nosa, a odstęp między uczestnikami powinien wynosić conajmniej  1,5-metra. U organizatorów będzie dostępny płyn do dezynfekcji rąk dla uczestników.