Nowy ambasador Niemiec w Polsce odwiedził Poznań

Ambasador Republiki Federalnej Niemiec, dr Arndt Freytag von Loringhoven złożył wizytę w Poznaniu, gdzie przyjął go prezydent miasta, Jacek Jaśkowiak. Była to pierwsza wizyta w stolicy Wielkopolski dyplomaty, który dopiero kilka tygodni temu rozpoczął swoją misję w Polsce.

Dr Arndt Freytag von Loringhoven rozpoczął misję dyplomatyczną w Polsce w połowie września tego roku. Wizyta w poznańskim urzędzie była więc jego pierwszą. Spotkał się tam z prezydentem Poznania, Jackiem Jaśkowiakiem.

Podczas rozmowy poruszono przede wszystkim kwestie wspólpracy Poznania z Niemcami, szczególnie w zakresie biznesu. W stolicy Wielkopolski funkcjonuje m.in. wiele niemieckich firm i przedsiębiorstw. Poruszono także kwestie współpracy w obszarze nauki, kultury i historii. Wskazano także, że wielu poznaniaków porozumiewa się w języku niemieckim.

Z uwagi na obecną rzeczywistość, poruszono również temat pandemii i jej wpływu na gospodarkę oraz temat zmian klimatycznych.

Podczas swojej wizyty w Poznaniu Arndt Freytag von Loringhoven odwiedził Fort VII, gdzie w latach II wojny światowej funkcjonował obóz koncentracyjny KL Posen. Ambasador złożył kwiaty pod Ścianą Śmierci i spotkał się z przedstawicielami środowisk kombatanckich.