Poznański Dzień Przedsiębiorczości poświęcony biznesowi w czasie pandemii

Prowadzenie biznesu w czasie pandemii jest wyjątkowo trudne i wiąże się z ciągłymi zmianami i koniecznością dostosowania się do nagle zmieniających się przepisów, zakazów i obostrzeń oraz sytuacji epidemiologicznej. Jak przeprowadzić firmę przez trudny czas? Tematy związane z tym zagadnieniem będą poruszane podczas Poznańskiego Dnia Przedsiębiorczości, który odbędzie się we wtorek, 13 października.

Obecna sytuacja epidemiologiczna w kraju sprawiła, że tegoroczna edycja odbędzie się w formie online, a nie jak do tej pory, w ramach spotkań i targowych stoisk biznesowych. Nie jest to jedyna zmiana – organizatorzy podjęli decyzję o dostosowaniu także merytorycznej warstwy wydarzenia do obecnej rzeczywistości.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że zdecydowana większość firm i przedsiębiorstw musiała nagle przeorganizować system swojej pracy, wdrożyć dodatkowe procedury, a także poradzić sobie ze spadkiem obrotów i przychodu. Właśnie dlatego tegoroczna edycja Poznańskiego Dnia Przedsiębiorczości będzie poświęcony obecnej sytuacji.

Zaproszeni eksperci poruszą m.in. kwestie prawne, organizacyjne i psychologiczne w zakresie pracy zdalnej, a także społecznych skutkach, szansach i zagrożeniach, jakie niesie zmiana modelu pracy. Prelegenci porozmawiają również o możliwościach utrwalenia nowych przyzwyczajeń i organizacji pracy na stałe.

Odbędą się również warsztaty, podczas których uczestnicy dowiedzą się m.in. o kwestiach przeniesienia biznesu do sieci czy prawami związanymi z zatrudnianiem i zwalnianiem pracowników – outplacementem. Omówiona zostanie także kwestia radzenia sobie ze stresem i poprawą efektywności.

W tym roku Poznański Dzień Przedsiębiorczości odbędzie się w formule live ze studia przy Międzynarodowych Targach Poznańskich. Link do wydarzenia pojawi się tuż przed premierą – 13 października na stronie internetowej.