Od jutra zmiany w ruchu na ul. Sarmackiej, Bolka i Słowiańskiej

W sobotę zmieni się organizacja ruchu w rejonie ul. Słowiańskiej, Sarmackiej i Bolka. To efekt kolejnego etapu prac przy budowie trasy tramwajowej na Naramowice.

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, rozpoczynają się kolejne prace związane z budową trasy na Naramowice. Oznacza to wprowadzenie kolejnych zmian w organizacji ruchu, które będą obowiązywać od soboty, 17 października.

Ul. Słowiańska zostanie zamknięta od wjazdu do kościoła św. Karola Boromeusza w parku Kosynierów do skrzyżowania z ulicami Szelągowską, Naramowicką i Wilczak. Zostanie ono kompleksowo przebudowane, co oznacza, że w czasie prac nie będzie możliwości przejazdu ul. Słowiańską na wysokości pętli Wilczak. Zachowany zostanie dwukierunkowy przejazd pomiędzy ul. Szelągowską i Wilczak.

Zmianie ulegnie dojazd do posesji przy ul. Naramowickiej nr 22-47, który będzie zapewniony przez ul. Ugory (droga technologiczna od ul. Ugory do posesji przy ul. Naramowickiej 22 będzie dwukierunkowa).

W drugim etapie prac odsunięty od skrzyżowania zostanie przystanek autobusowy Wilczak w kierunku centrum (poinformujemy o tym z wyprzedzeniem).

Na czas prac w obrębie skrzyżowania wytyczone zostaną objazdy. Dojazd do centrum od ul. Słowiańskiej możliwy będzie ulicami Murawa oraz Winogrady. Na Naramowice dojechać będzie można ulicami: Wilczak, Serbska, Lechicka i Naramowicka lub Al. Solidarności, Połabska, Umultowska, Stoińskiego oraz Łużycka. Przed zamkniętym odcinkiem ul. Słowiańskiej będzie konieczność nawrócenia – o czym informować będzie oznakowanie drogowe.

W przypadku ul. Sarmackiej, zamknięty zostanie fragment w miejscu docelowego skrzyżowania z ul. Nową Naramowicką i trasą tramwajową, aż do istniejącego skrzyżowania z ul. Naramowicką. Objazd możliwy będzie ulicami: Sarmacką, Umultowską, Stoińskiego i Łużycką lub ul. Madziarską, Dziewanny i Łużycką. Dojazd dla mieszkańców posesji pod numerami 151-161 przy ul. Naramowickiej oraz Sarmackiej 2 będzie możliwy od ul. Naramowickiej.

Również od 17 października wyłączony z ruchu zostanie fragment ul. Bolka na przecięciu z przyszłą trasą tramwajową oraz część drogi wewnętrznej przy ul. Naramowickiej nr 219. Dojazd  będzie możliwy wyłącznie ulicą Błażeja, ze względu na trwające zamknięcie ul. Jasna Rola. Mieszkańcy posesji przy ul. Naramowickiej 219 będą mogli korzystać wyłącznie z nowo wybudowanego wjazdu od ul. Naramowickiej.

Ruch pieszy i rowerowy na zamykanych odcinkach pozostanie częściowo utrzymany, trasy będą się jednak zmieniać wraz z postępem prac budowlanych. Prosimy o zachowanie ostrożności w rejonie inwestycji i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.