Większy komfort dla mieszkańców – ul. Bociania będzie przebudowana

Obecnie ul. Bociania jest nieutwardzoną drogą gruntową. Po opadach deszczu zbiera się na niej woda, powstają kałuże, a w efekcie także koleiny. Z kolei w suche dni w powietrzu unosi się kurz.  Mieszkańcy od lat apelowali o modernizacje, która zapewni im większy komfort. W ramach inwestycji ulica zyska nawierzchnię z kostki betonowej oraz zjazdy do […]

Obecnie ul. Bociania jest nieutwardzoną drogą gruntową. Po opadach deszczu zbiera się na niej woda, powstają kałuże, a w efekcie także koleiny. Z kolei w suche dni w powietrzu unosi się kurz.  Mieszkańcy od lat apelowali o modernizacje, która zapewni im większy komfort.

W ramach inwestycji ulica zyska nawierzchnię z kostki betonowej oraz zjazdy do posesji. Na drodze będzie dopuszczony ruch pieszych.

Inwestycja obejmie także budowę kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem retencyjno-odparowującym, który będzie zbierał nadmiar wód opadowych, a tym samym uniknie się zalewania jezdni i powstawania kałuż.

Wykonawca wybuduje również kanał technologiczny i ułoży rury osłonowe sieci teletechnicznej. Całość zostanie uzupełniona nasadzeniami zieleni i nowym oznakowaniem.

Chętni na zostanie wykonawcą prac budowlanych mogą zgłaszać się do przetargu ogłoszonego przez Poznańskie Inwestycje Miejskie do 5 listopada. Wyłoniony wykonawca będzie miał 120 dni na realizację zadania od dnia podpisania umowy.