Hej Poznań o LGBTQ+, Holandii i The Voice of Poland

Po raz kolejny ze względów bezpieczeństwa program „Hej Poznań” będzie przeprowadzony bez udziału gości w studio. To jednak nie znaczy, że nie będzie to dynamiczny i ciekawy odcinek. Zaczniemy od muzycznego brzmienia, które zapewni nam uczestnik The Voice of Poland.

Naszym gościem będzie Robert Wojciechowski Robson”, dla którego kilka tygodni temu obróciły się wszystkie fotele podczas Przesłuchań w Ciemno. Poznański artysta opowie o programie, swoich inspiracjach muzycznych oraz twórczości. I przede wszystkim zaśpiewa i zagra dla nas.

Kolejnym gościem będzie Błażej Patryn, rzecznik prasowy lotniska Poznań Ławica. Opowie on o nowym połączeniu linii KLM na trasie Poznań – Amsterdam, a także o tym, jak wygląda sytuacje lotniska podczas Covid-19 i czy bezpiecznie jest latać z poznańskiej Ławicy.

Czas pandemii to trudny czas dla większości przedsiębiorców, ale są tez tacy, którzy radzą sobie więcej niż świetnie. O tym, jak funkcjonuje Allegro oraz o niedawnym debiucie giełdowym porozmawiamy z Marcinem Gruszką.

Czy umiecie rozszyfrować poprawnie skrót LGBTQ+ ? Jeśli nie-pomoże Wam w tym nasz gość-Sebastian, który opowie również o planach stworzenia inkluzywnej kultury queerowej. A Zofię Chołody-radczynię prawną zapytamy o kontrowersyjny wyrok TK, który od czwartku dzieli Polskę.

Na sam koniec przedstawimy kolejny udany debiut na Poznańskiej scenie sportowej. Tak to oczywiście Warta Poznań w Ekstraklasie po 25 latach. To jest historyczny moment. O historii i teraźniejszości klubu opowie Grzegorz Hałasik, dziennikarz Radia Poznań, a przede wszystkim wielki fan i znawca poznańskiego futbolu. Zapraszamy na nowy odcinek już od 8:30 na codziennypoznan.pl