Moliera 2 – luksusowa odzież w Poznaniu

Wyjątkowa lokalizacja w samym centrum Poznania. Zabytkowa XIX-wieczna kamienica i jasne, przestronne wnętrza. To wszystko oddaje prestiż luksusowych ubrań, butów i dodatków znajdujących się na półkach i wieszakach Salonu Moliera 2 | Bazar Poznański. To idealne miejsce na zakupy niezapomnianych świątecznych prezentów dla wszystkich modowych pasjonatów!

Bazar Poznański – prestiżowy hotel dla polskich klientów i kupców – powstał w 1838 roku z inicjatywy Karola Marcinkowskiego i szybko stał się rozpoznawalnym przez Poznaniaków symbolem miasta. Już w drugiej połowie XIX wieku hotel Bazar był ostoją polskości (miasto znajdowało się wówczas w zaborze pruskim) i epicentrum życia kulturalnego, politycznego i gospodarczego Poznania.

II Wojna Światowa przyczyniła się do katastrofalnych zniszczeń hotelu Bazar. Dopiero w 1990 roku, po upadku ustroju komunistycznego w Polsce, prawowici właściciele kamienicy odzyskali własność, zagarniętą wcześniej przez państwo PRL. Dzięki temu mogli odbudować Bazar Poznański na nowo, ze znaną mu sprzed kilkuset lat świetnością. Jedną z najważniejszych decyzji było przywrócenie ekskluzywnej galerii handlowej na parterze budynku. W 2015 roku powstał tam luksusowy butik Moliera 2.

Moliera 2 od ponad dekady buduje swoją renomę w Polsce i za granicą. W 2020 roku luksusowy butik może pochwalić się lokalizacjami w całej Polsce – w Warszawie, Sopocie, Katowicach, Zakopanem i oczywiście w Poznaniu! Poznański Salon Moliera 2 wyróżniają wypełnione dużymi oknami przestronne wnętrza i odbijające światło lustra. Wzrok przyciągają ekstrawaganckie dekoracje – klosz wypełniony motylami niczym z legendarnego pokazu Alexander McQueen i realistyczne wizerunki egzotycznych ptaków – wielokolorowej papugi, długonogiego flaminga i spektakularnego, białego pawia.

Wnętrza Salonu Moliera 2 w Poznaniu kryją jedne z najbardziej prestiżowych światowych marek modowych. To dom mody Valentino, słynący ze swojej międzynarodowej renomy i spektakularnych kolekcji, tworzonych przez dyrektora artystycznego marki Pierpaolo Piccioli. Valentino jest marką szczególnie wyeksponowaną w poznańskim butiku Moliera 2 – ubrania i dodatki zaprezentowano na ścianie pokrytej licencjonowanym dla tego domu mody marmurem. Bogaty asortyment Valentino w Salonie Moliera 2 | Bazar Poznański obejmuje najnowszą kolekcję ready-to-wear oraz buty, torby i dodatki. To właśnie obuwie i akcesoria Valentino Garavani cieszą się największą popularnością wśród klientów Moliera 2. Są wykonane ze skór najwyższej klasy, często ozdobione charakterystycznymi dla marki nitami Rockstud. Klasyczne szpilki Rockstud z cienkimi paskami wysadzanymi geometrycznymi ćwiekami są obiektem pożądania kobiet na całym świecie. W ciągu ostatnich lat Valentino, podobnie jak inne luksusowe domy mody, znacząco dąży w kierunku mody ulicznej. Odpowiedzią na to są buty sportowe, bluzy czy torby na pas z efektownym sloganem „VLTN”. Pełna oferta produktów marki Valentino dostępna na stronie sklepu: https://www.moliera2.com/manufacturer/1/valentino-204.

W poznańskim Salonie Moliera 2 znajdziesz również najnowszą kolekcję Alexander McQueen – marki założonej przez modowego wizjonera, którego spuściznę kontynuuje jego prawa ręka, Sarah Burton. Ubrania, dodatki i buty Alexander McQueen wyróżnia charakterystyczna, mroczna estetyka i dbałość wykonania. Kultowe sneakersy Alexander McQueen to jedne z najchętniej wybieranych butów sportowych przez Klientki Moliera 2. Nowością w asortymencie butiku Moliera 2 w Poznaniu jest jedna z najgorętszych marek ostatnich lat: Off-White. Założona przez Virgila Abloha marka od wielu lat jest niekwestionowanym liderem we wszystkich rankingach skupiających światowych projektantów i domy mody. Off-White dyktuje najnowsze uliczne trendy i nie boi się przełamywać utartych schematów.

Moliera 2 | Bazar Poznański to z całą pewnością miejsce wyjątkowe, dedykowane dla modowych pasjonatów i miłośników pięknych przedmiotów. Dostępny w butiku asortyment składa się z elementów ponadczasowych, których zakup stanowi inwestycję – niczym najlepsze dzieło sztuki. We wnętrzach Salonu wyeksponowana jest kolekcja damska oraz męska najwspanialszych światowych domów mody.

Moliera 2 | Bazar Poznański
Al. Marcinkowskiego 10, 61-827 Poznań
Godziny otwarcia:
Poniedziałek-Piątek: 11:00-20:00
Sobota: 11:00-19:00
Niedziela handlowa: 11:00-19:00

//