Strajk Kobiet zablokował ulice Poznania (Aktualizacja)

Około godziny 16:00 w Poznaniu, podobnie jak w innych polskich miastach, rozpoczął się protest polegający na blokadzie ulic w miastach. Obecnie w Poznaniu występują utrudnienia w kilku miejscach.

Ruch samochodów, rowerów, tramwajów i autobusów jest blokowany na różne sposoby – poprzez bardzo powolną jazdę samochodem lub po prostu zastawienie drogi pojazdem czy spacerowanie po przejściach dla pieszych.

Obecnie zablokowane są m.in. ROndo Kaponiera i dojazdy, ul. Bukowska, Grunwaldzka, Zwierzyniecka, Słowackiego, Dąbrowskiego, Roosevelta, św. Marcin, wiadukt górczyński, Rondo Rataje i dojazdy, ul. Hetmańska, Rondo Starołęka, ul. Starołęcka, ul. Jana Pawła II, Rondo Śródka i dojazdy, Niestachowska, Żeromskiego i okolice, a także wyjazdy na trasę katowicką z ratajskich osiedli.

AKTUALIZACJA (16:36):

Zablokowane jest również Rondo Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz dojazdy do niego. Na pozostałych zablokowanych ulicach korki są coraz dłuższe.

AKTUALIZACJA (17:02):

Korkuje się również Rondo Żegrze, głównie z powodu blokady Ronda Starołęka i korka na ul. Hetmańskiej. Zablokowana jest również ul. Kościelna

AKTUALIZACJA (18:24):

Część ulic jest odblokowywana. Uczestnicy zmierzają w kierunku Placu Wolności, gdzie o 19:00 ma rozpocząć się kolejna manifestacja.