Ostatnie dni na zgłoszenie się do zimowej edycji staży studenckich w urzędzie miasta i miejskich jednostkach

To już ostatnie dni na złożenie CV na zimową edycję staży studenckich w Urzędzie Miasta Poznania i miejskich jednostkach.

Program praktyk i staży studenckich realizowany jest przez Urząd Miasta Poznania od kilkunastu lat. Co roku odbywa się w dwóch edycjach – zimowej i letniej. Akcja cieszy się dużym zainteresowaniem, a chętnych zwykle jest więcej niż wolnych miejsc. Do tej pory odbyło się 59 edycji akcji, do których zgłoszono łącznie ponad 35 wniosków. Przyjęto ponad 4 tysiące studentów.

W ramach programu studenci mogą zdobyć nowe umiejętności i doświadczenie, wykorzystując wiedzę zdobytą na studiach w praktyce. To również okazja, by znaleźć zatrudnienie, ponieważ do tej pory około 800 stażystów, po zakończeniu stażu otrzymało propozycję pracy w urzędzie.

Tegoroczna zimowa edycja potrwa od 4 grudnia 2020 roku do 31 marca 2021 roku. Podzielona jest jak zwykle na dwa etapy, czyli 60 godzin bezpłatnych praktyk oraz 180 godzin płatnego stażu.

Dla chętnych przygotowano 59 miejsc w Urzędzie Miasta Poznania, 10 miejsc w Poznańskim Centrum Świadczeń oraz 2 miejsca w Zarządzie Geodezji Katastru Miejskiego GEOPOZ.

Program skierowany jest do studentów jednolitych studiów magisterskich i studiów I stopnia (począwszy od 4 semestru), studiów II stopnia – dziennych, zaocznych, wieczorowych bądź eksternistycznych, uczelni państwowych lub prywatnych.

Kandydaci powinni studiować na kierunku, który odpowiada danej jednostce. Wszelkie informacje dostępne są online.

Zgłoszenia przyjmowane są do 1 listopada 2020 roku poprzez wypełnienie formularza dostępnego online na stronie urzędu miasta. W przyszłym miesiącu zostaną przeprowadzone rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi osobami.

Urząd Miasta informuje jednocześnie, że z uwagi na sytuację epidemiologiczną, która cały czas się zmienia, realizacja zimowej edycji programu uzależniona jest od obowiązujących wytycznych.

Dodatkowe informacje można uzyskać od poniedziałku do piątku, w godz. 7.30 – 15.30, pod numerem telefonu (61) 878 55 10 lub 603 301 292.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.