Manifestacja pod mieszkaniem posła Wróblewskiego

We wtorkowy wieczór część protestujących w  Poznaniu przyszła pod blok, w którym mieszka Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS, będący jednym z inicjatorów wniosku do Trybunału Konstytucyjnego, który w czwartek uznał aborcję eugeniczną za niezgodną z Konstytucją.

Bartłomiej Wróblewski był jedną z osób, które były inicjatorami wniosku do Trybunału o uznanie przerywania ciąży w przypadku ciężkiego upośledzenia lub choroby płodu za niezgodny z Konstytucją. To także kandydat PiS na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich.

Podczas wieczornego protestu na Placu Wolności część osób zasugerowała “wycieczkę” na os. Jagiellońskie, gdzie mieszka poseł. Oficjanie jednak, organizatorzy manifestacji prosili, by nie protestować na osiedlu.

Okazało się jednak, że grupa około 100 osób postanowiła odwiedzić posła. Na miejscu czekała już na nich policja, która zabezpieczała wejścia do bloku wpuszczając do środka jedynie mieszkańców.

Protesty pod domami polityków PiS oraz osób związanych m.in. z TVP trwają od wczoraj. Demonstranci na os. Jagiellońskim wykrzykiwali hasła podobne lub takie same jak podczas wcześniejszych protestów. Nie doszło jednak do incydentów, a całość przebiegała bez zakłóceń.

O godzinie 21:37, czyli w godzinę śmierci Jana Pawła II odśpiewano “Barkę”. Całość zakończyła się przed godziną 22:00, by nie zakłócać ciszy nocnej. Demonstranci zapowiedzieli jednak kolejne protesty w tym miejscu.