Wkrótce zakończy się renowacja elewacji gmachu Zespołu Szkół Zawodowych nr 6

Trwają ostatnie prace przy renowacji budynku Zespołu Szkół Zawodowych nr 6, który znajduje się w rejonie ul. Działyńskich i Nowowiejskiego.

Prace związane z renowacją rozpoczęły się wiosną tego roku. Budynek ZSZ powstał w latach 1884-1886 i znajduje się na terenie zespołu urbanistyczno-architektonicznego wpisanego do rejestru zabytków. Wybudowany został w stylu neogotyckim.

Niestety, przez ostatnie lata elewacja budynku mocno się zabrudziła i była oszpecana zamurowaniami i dobudowaniami. Zaatakowały ją również mikroorganizmy.

W ramach inwestycji „Modernizacja wraz z wyposażeniem Zespołu Szkół Zawodowych nr 6 im. Joachima Lelewela w Poznaniu”, elewacja została oczyszczona i zdezynfekowana. Naprawiono również miejsca uszkodzone i zaimpregnowano ją przed wilgocią.

Prace rozpoczęły się wiosną tego roku i obecnie wykonano już niemal wszystkie zapalnowane roboty. Obecnie trwają ostatnie wykończenia ostatnich fragmentów elewacji od strony ul. Działyńskich.

Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec listopada i jak informuje Justyna Litka, prezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie, nic nie wskazuje na to, by ten termin miał nie być dochowany.

Inwestycja uzyskała dofinansowanie ze środków unijnych, w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.