Niszczyli drzewa i infrastrukturę miejską. Zostali zauważeni przez operatora monitoringu miejskiego

Rozklejali plakaty w miejscach, gdzie jest to zabronione i malowali tagi na elementach miejskiej infrastruktury – wszyscy zostali zauważeni przez czujne oko operatora miejskiego, który zawiadomił odpowiednie służby.

Operator monitoringu miejskiego w godzinach nocnych zauważył na monitorach mężczyznę rozklejającego plakaty na drzewach, donicach i płotach, czyli tam, gdzie nie miał prawa tego robić. Plakatował przestrzenie  od Placu Wolności przez ul. Paderewskiego, Sierocą, Stary Rynek aż do ul. Wrocławskiej.

Sprawa została zgłoszona na policję, a ta wysłała na miejsce najbliższy patrol, który zatrzymał „plakaciarza” na ul. Wrocławskiej.

Kolejnej doby, także w godzinach nocnych, operator zwrócił uwagę na grupę sześciu osób na ul. św. Marcin. W pewnym momencie wszyscy zatrzymali się przy Filharmonii Poznańskiej, przy jednej ze skrzynek telekomunikacyjnych. Operator zauważył, że wykonują na niej napisy, tzw. tagi.

Sprawa została zgłoszona do dyspozytora KMP, dzięki czemu grupa została zatrzymana w rejonie ul. Towarowej. Cała szóstka została przewieziona na Komisariat Policji w celu wyjaśnienia sprawy.