Trwają zapisy na kolejne bezpłatne warsztaty z IBM

Już w przyszłym tygodniu odbędą się kolejne bezpłatne warsztaty w ramach współpracy Miasta Poznań z IBM, które są skierowane do poznańskich przedsiębiorców. Trwają zapisy dla chętnych.

Kilka miesięcy temu Miasto Poznań podpisało list intencyjny z IBM o współpracy, która obejmuje m.in. serię otwartych warsztatów dla poznańskich przedsiębiorców i osób zainteresowanych nowoczesnymi technologiami.

Cykl szkoleń rozpoczął się w na początku października, kiedy to uczestnicy wzięli udział w warsztatach pt. „Sztuczna inteligencja dla małych i dużych – dane współczesnym doborem naturalnym”.

Kolejne spotkanie odbędzie się 4 listopada, w godzinach 17:30-19:30. Poprowadzi je Piotr Beńke, dyrektor ds. technologii IBM Polska i Kraje Bałtyckie. Tym razem tematem będzie „chmura w organizacjach – adaptacja technologii”.

Usługi w modelu chmury obliczeniowej są fundamentem współczesnych rozwiązań informatycznych. Chmura pozwala na szybkie budowanie i uruchamianie nowych funkcji biznesowych, skalowanie/rozbudowywanie systemów, korzystanie z mikroserwisów wielu dostawców i kontrolowanie kosztów w myśl zasady: płacisz tyle, ile zużywasz.

Piotr Beńke

Udział w warsztatach jest bezpłatny – wystarczy się zapisać. Szkolenie będzie prowadzone zdalnie, przy pomocy aplikacji Cisco Webex. Zarejestrowani uczestnicy otrzymają odpowiedni link pozwalający na dołączenie do szkolenia drogą mailową, dzień przed warsztatami.

Zapisy prowadzone są pod adresem plusjeden@um.poznan.pl.

Wydarzenie jest organizowane przy współpracy Miasta Poznań, IBM Polska i Przestrzeni pracy wspólnej +jeden.