Dziś kolejna blokada Poznania w ramach Strajku Kobiet

Na poniedziałek planowana jest kolejna blokada polskich miast, w tym także Poznania. To jedna z form protestu w ramach Strajku Kobiet. Kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami.

Będzie to już kolejna blokada ulic Poznania w ramach Strajku Kobiet po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niezgodnę z Konstytucją przerywanie ciąży w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. 

Blokada rozpocznie się o godzinie 16:00. Uczestnicy zapowiadają utrudneinia w ruchu kołowym, tramwajowym, rowerowym, a nawet pieszym. Ponownie blokowane mają być największe ulice miasta, węzły przeisadkowe, skrzyżowania i ronda, dojazd do dworca i na lotnisko, dojazdy do autostrady A2 oraz trasy S11 i drogi wylotowe z miasta. Utrudnień należy spodziewać się zarówno w centrum jak i na obrzeżach miasta.

Ponownie protest przyjmie różne formy – całkowite blokowanie ruchu kołowego i tramwajowego, spowalnianie ruchu samochodowego poprzez bardzo wolną jazdę w najbardziej newralgicznych punktach miasta i blokowanie tras rowerowych.

Uczestnicy zapowiadają również wywieszenie plakatów w samochodach i na rowerach oraz trąbienie.

Akcja potrwa prawdopodobnie kilka godzin, tak jak ostatnio.