Wielkopolska znów z najwyższym przyrostem nowych zakażeń koronawirusem – 3907 przypadków

Jak informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki, wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2  u 3907 osób w regionie. W związku z aktualizacją przez WSSE w Poznaniu danych dotyczących potwierdzonych zakażeń u mieszkańców Wielkopolski wprowadzono zmiany korygujące – usunięto 19 przypadków z uwagi na zdublowanie we wcześniejszych komunikatach. Jednocześnie poinformowano, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w […]

Jak informuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki, wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2  u 3907 osób w regionie.

W związku z aktualizacją przez WSSE w Poznaniu danych dotyczących potwierdzonych zakażeń u mieszkańców Wielkopolski wprowadzono zmiany korygujące – usunięto 19 przypadków z uwagi na zdublowanie we wcześniejszych komunikatach.

Jednocześnie poinformowano, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w Wielkopolsce z powodu Covid-19 lub współistnienia Covid-19 z innymi schorzeniami zmarło 25 osób.

Od początku pandemii w województwie wielkopolskim odnotowano: zakażonych 47633, zgonów 692, ozdrowieńców 14678, aktywnych przypadków 32263.

Zakażenia w powiatach: