ZKZL przyjmuje wnioski osób chcących zamieszkań na nowym osiedlu przy ul. Opolskiej

Powstające przy ul. Opolskiej osiedle jest największą inwestycją realizowaną do tej pory przez ZKZL. W pierwszym etapie budowanych jest 5 bloków – dwa pięciokondygnacyjne, dwa czterokondygnacyjne oraz jeden trzykondygnacyjny. Łącznie powstanie 287 mieszkań komunalnych, w tym 38 dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a kolejnych 40 lokali będzie miało możliwość takiego dostosowania. Mieszkania będą jedno-, […]

Powstające przy ul. Opolskiej osiedle jest największą inwestycją realizowaną do tej pory przez ZKZL. W pierwszym etapie budowanych jest 5 bloków – dwa pięciokondygnacyjne, dwa czterokondygnacyjne oraz jeden trzykondygnacyjny. Łącznie powstanie 287 mieszkań komunalnych, w tym 38 dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a kolejnych 40 lokali będzie miało możliwość takiego dostosowania.

Mieszkania będą jedno-, dwu- i trzypokojowe o powierzchni od 31 do 66 m².

Budowa rozpoczęła się w lutym tego roku i już widać zaawansowane efekty prac. Jako pierwsze budowane były trzy budynki, a budowa pozostałych dwóch ruszyła w ubiegłym miesiącu.

Mieszkania mają być oddane do użytku w pierwszym kwartale 2022 roku.

ZKZL rozpoczął przyjmowanie wniosków od osób zainteresowanych zamieszkaniem na powstającym osiedlu. Oferta skierowana jest do obecnych mieszkańców zasobu komunalnego, a pierwszeństwo będą mieli najemcy, którzy nie mają zaległości czynszowych. 

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na stronie internetowej spółki w zakładce “Opolska”. Osoby, które nie posiadają dostępu do Internetu, mogą złożyć pismo ze wskazaniem adresu zajmowanego lokalu i swoim numerem telefonu do jednej ze skrzynek podawczych znajdujących się przed Biurem Obsługi Klienta ZKZL przy ul. Matejki 57 lub przed terenowymi Punktami Obsługi Klienta. Pracownicy ZKZL będą sukcesywnie kontaktować się telefonicznie z osobami, które zgłosiły lub zgłoszą swoje zainteresowanie mieszkaniem na poznańskim Dębcu.

Osoby, które wyraziły już zainteresowanie mieszkaniem w nowej inwestycji nie muszą robić tego ponownie.

Wnioski będą przyjmowane do 31 marca 2021 roku.