Nie będzie tradycyjnej Wigilii dla bezdomnych, samotnych i ubogich. Otrzymają jednak pomoc w innej formie

Nie będzie w tym roku tradycyjnej Wigilii dla osób bezdomnych, samotnych i ubogich, którą od lat organizowało wspólnie Caritas i Miasto Poznań. Miasto chce jednak zapewnić inną formę pomocy dla tych osób.

Oficjalnie decyzja jeszcze nie zapadła, ale z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju, wielu się jej spodziewa. Dziś do organizacji Wigilii odniósł się również Jacek Jaśkowiak.

Prezydent Poznania przyznał, że nie wyobraża sobie organizacji tego wydarzenia w takiej formie jak do tej pory i to nie tylko dlatego, że na terenie MTP powstaje obecnie szpital tymczasowy.

Jak wskazał, na grudzień spodziewany jest największy wzrost zakażeń Sars-CoV-2. Zwykle, w Wigilii dla bezdomnych, ubogich i samotnych brało udział ponad tysiąc osób (ok. 1400-1500). Przy obecnej sytuacji epidemiologicznej w kraju i samym Poznaniu oraz przy spodziewanych na grudzień wzrostach zakażeń, organizacja tego typu wydarzenia byłaby lekkomyślnością. Podkreślił, że będzie zabiegał o to, by Wigilia w tym roku się nie odbyła.

Jednocześnie zapewnił, że osoby potrzebujące nie pozostaną bez pomocy. Prawdopodobnie zostaną zorganizowane paczki z tradycyjnymi, świątecznymi potrawami i przysmakami dla osób, które tego potrzebują. O szczegółach Miasto i Caritas będą informować jednak później.