Wystartowała 20. odsłona akcji Szlachetna Paczka

Otwarto bazę rodzin, które można wesprzeć w ramach Szlachetnej Paczki. Aby zostać darczyńcą, wystarczy wybrać rodzinę i wspólnie ze znajomymi spełnić konkretne potrzeby i marzenia osób potrzebujących – poinformowało w sobotę Stowarzyszenie Wiosna, organizator akcji.

Jak przypomniano w komunikacie, 2020 r. “jest pierwszym, w którym Szlachetna Paczka nie może zainaugurować edycji w swojej krakowskiej siedzibie tak uroczyście jak w ubiegłych latach”. “Rokrocznie było to miejsce spotkań: wolontariuszy z darczyńcami i ambasadorami programu, a także dziennikarzy, którzy mogli poznać kulisy jednego z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce” – napisano.

Zdaniem prezeski Stowarzyszenia Wiosna, organizatora Szlachetnej Paczki Joanny Sadzik, w tym roku akcja jest potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. “Mimo przeciwności, Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości w tym roku odbywają się, w specjalnych okolicznościach” – powiedziała, cytowana w komunikacie.

Stowarzyszenie Wiosna poinformowało, że sobotnie otwarcie bazy rodzin świętowane jest na Facebooku Szlachetnej Paczki, a także na Twitterze i Youtubie.

“Podczas wydarzenia Jarosławowi Kuźniarowi o szczęściu i mądrej pomocy opowiadają m. in. Anna Starmach, Katarzyna Boni, Joanna Jabłczyńska, Djvika, grupa ratowników górskich GOPR, a także Joanna Sadzik oraz wolontariusze i darczyńcy Szlachetnej Paczki”

– czytamy

Jak dodano, w weekend otwarcia Bazy Rodzin Paczki “ma miejsce również charytatywny streaming – Gra Paczka, czyli kilkadziesiąt godzin transmisji z rozgrywek online najpopularniejszych streamerów oraz znanych graczy”. “W trakcie eventu, który wystartował 12 listopada, widzowie mogą wesprzeć Szlachetną Paczkę wpłatą i wygrać atrakcyjne nagrody, przygotowane przez partnerów wydarzenia” – napisano.

Aby przyłączyć się do akcji Szlachetna Paczka należy odwiedzić stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybrać osoby lub rodziny, których historie i potrzeby zostały opisane. Darczyńca powinien przekazać wolontariuszom skompletowaną wspólnie ze swoimi bliskimi i znajomymi paczkę. Prezenty trafią do potrzebujących podczas tzw. weekendu cudów 12 i 13 grudnia.

Akcja Szlachetna Paczka jest organizowana od 2001 roku. Podczas poprzedniej edycji włączyło się w nią ponad 620 tys. osób, zaś łączna wartość pomocy materialnej wyniosła ponad 45 mln zł i trafiła do przeszło 14,5 tys. potrzebujących rodzin.