Mieszkańcy Wildy i Łazarza mogą kupić identyfikator parkingowy w promocyjnej cenie

Na Wildzie i Łazarzu trwają przygotowania do wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania – zmieniana jest organizacja ruchu, wyznaczane są miejsca parkingowe, a także montowane są parkomaty. Choć strefa zacznie obowiązywać dopiero w lutym 2021 roku, to już od poniedziałku, 16 listopada, mieszkańcy będą mogli kupować identyfikator parkingowy dla swoich pojazdów. Osoby zameldowane na terenie Strefy będą […]

Na Wildzie i Łazarzu trwają przygotowania do wprowadzenia Strefy Płatnego Parkowania – zmieniana jest organizacja ruchu, wyznaczane są miejsca parkingowe, a także montowane są parkomaty.

Choć strefa zacznie obowiązywać dopiero w lutym 2021 roku, to już od poniedziałku, 16 listopada, mieszkańcy będą mogli kupować identyfikator parkingowy dla swoich pojazdów.

Osoby zameldowane na terenie Strefy będą mogły wykupić identyfikator po preferencyjnej cenie – 30 zł na miesiąc za pierwsze auto. Upoważnia on do parkowania pojazdu na wszystkich ulicach obejmujących dany sektor – np. Wildę, Łazarz, Jeżyce i Stare Miasto.

Dodatkowo, dla mieszkańców dzielnic, na których dopiero wprowadzana jest Strefa, czyli Wildy i Łazarza przygotowano promocję. Przy zakupie od razu na cały rok cena wyniesie 120 zł, zamiast 330 zł. Promocja będzie jednak obowiązywać jedynie do 31 sierpnia 2021 roku. Po tej dacie obowiązywać będzie standardowa cena.

Identyfikator parkingowy mieszkańca mogą zakupić osoby zameldowane na pobyt stały lub czasowy (minimum 3 miesiące) i płacące podatki na rzecz Poznania. Osoba taka musi być właścicielem lub współwłaścicielem pojazdu. Samochód może być również zakupiony na kredyt, być w leasingu lub być autem służbowym.

Zakupu dokonuje się w kasach Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Pułaskiego 9 po okazaniu wszystkich niezbędnych dokumentów. Do wykupienia identyfikatora potrzebne są: dowód osobisty lub paszport, dowód rejestracyjny pojazdu z informacją o właścicielu pojazdu oraz oryginał pierwszej strony PIT-u za poprzedni rok.

W przypadku użytkowników samochodów służbowych dodatkowo wymagana jest umowa z pracodawcą, a w przypadku użytkowników pojazdów zakupionych na kredyt lub leasingowanych – umowa kredytowa lub leasingowa.