Poznańskie gadżety i pamiątki dostępne również online!

Część pamiątek i gadżetów oferowanych przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną można od niedawna kupować także online, poprzez popularne witryny sprzedażowe. Do wyboru są m.in. oryginalne skarpetki czy maseczki z poznańskimi koziołkami oraz specjalne edycje gier wydawanych przez PLOT.

Gadżety i pamiątki od lat tworzone przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną podbiły serca nie tylko turystów, ale także poznaniaków, którzy z dumą prezentują motywy charakterystyczne dla stolicy Wielkopolski.

Do tej pory dostępne były jedynie w punktach informacji turystycznej PLOT na Starym Rynku i Dworcu Poznań Główny. Od niedawna część asortymentu dostępna jest również w ofercie online.

Decyzja o udostępnieniu takiej formy zakupu ucieszyła zarówno mieszkańców, jak i osoby spoza Poznania. Jednocześnie to bezpieczny sposób na zakupy w czasach pandemii, gdy ograniczane są kontakty bezpośrednie.

W pierwszej kolejności do sprzedaży udostępniono produkty, które są tworzone specjalnie dla PLOT i do tej pory były dostępne tylko tam. To m.in. skarpetki i maseczki z charakterystycznymi dla Poznania motywami – koziołkami czy rogalami świętomarcińskimi.

Udostępniono również specjalne edycje gier dla dzieci i dorosłych.

Oferta online ma być wzbogacana o kolejne gadżety. Na razie sprzedaż prowadzona jest poprzez serwis Allegro oraz OLX. Wkrótce powstanie również sklep internetowy Poznan.Travel.