Konferencja Pozitive Technologies 2020 już jutro

W czwartek odbędzie się konferencja Pozitive Technologies, która jest organizowana przez Miasto Poznań przy współpracy lokalnych liderów sektora IT. Będzie to już druga edycja wydarzenia. Udział w niej weźmie prawie 600 specjalistów z całej Polski.  W programie znalazły się prelekcje, debaty, wykłady i wirtualna strefa Expo.

Celem Pozitive Technologies jest stworzenie wydarzenia skierowanego do najlepszych ekspertów rynku IT, którzy podzielą się wiedzą i doświadczeniem ze specjalistami, którzy dopiero rozwijają swoją karierę zawodową. Podczas konferencji udostępniane są aktualne trendy i wiedza praktyków, którzy pracują dla krajowych i zagranicznych firm będących liderami w swojej branży.

Pierwsza edycja wydarzenia odbyła się w ubiegłym roku i cieszyła się dużym zainteresowaniem. W konferencji na terenie MTP udział wzięło kilkaset osób. W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiologiczną, całe wydarzenie organizowane jest online, co podkreśla także charakter wydarzenia, a jednocześnie pozwala na dotarcie do potencjalnych uczestników konferencji w różnych zakątkach Polski i innych państw. Konferencja to również okazja do promocji Poznania, jako atrakcyjnego ośrodka technologicznego, zapewniającego możliwości rozwoju zawodowego i biznesowego. 

W programie znalazły się cztery główne ścieżki tematyczne, które nazwami nawiązują do poznańskich dzielnic.

Sekcja Security „GrunSec” poświęcona będzie najważniejszym kwestiom dotyczącym bezpieczeństwa sieci, aplikacji i danych. Uczestnicy poznają m.in. najnowsze sposoby ochrony przed wirtualnymi zagrożeniami.

Sekcja Full Stack – „Jeżyce++” to najnowsze trendy Java i Java Script, w tym praktyczne wskazówki dotyczące pracy z bibliotekami i wzorcami projektowymi.

Uczestnicy sekcji „WilData” poznają najnowsze trendy i rozwiązania w obszarach Big Data, Machine Learning i Artificial Intelligence.

Z kolei „PiątOps” to sekcja poświęcona inzynierom DevOps.

Na Scenie Głównej dostępne będą wydarzenia, w tym m.in. debaty i wykłady. Łącznie w programie przygotowano ponad 40 prezentacji i wykładów, które wygłoszą znani w środowisku praktycy biznesu i eksperci technologiczni.

Ciekawie zapowiada się Strefa Expo, gdzie będzie można “odwiedzać” wirtualne stoiska partnerów wydarzenia. Część z nich przygotowała dla uczestników konferencji atrakcyjne niespodzianki. 

Konferencja odbędzie się w czwartek, 19 listopada.

Bezpłatne bilety i program dostępne są na stronie internetowej.  Konferencja odbędzie się pod hasłem “Miasto biznesu i technologii”.