Protestujący zablokowali ulice Poznania

Podczątkowo protestujący zebrali się o godzinei 19:00 na skrzyżowaniu ul. św. Marcin i Ratajczaka, gdzie miało odbywać się wydarzenie. Szybko jednak podjęto decyzję o wyruszeniu w marszu ulicami Poznania. W czasie protestu można było usłyszeć dobrze znane z poprzednich hasła dotyczące sprzeciwu wobec zaostrzeniu prawa aborcyjnego oraz działań obecnej władzy państwowej. Uczestnicy manifestacji zablokowali część […]

Podczątkowo protestujący zebrali się o godzinei 19:00 na skrzyżowaniu ul. św. Marcin i Ratajczaka, gdzie miało odbywać się wydarzenie. Szybko jednak podjęto decyzję o wyruszeniu w marszu ulicami Poznania.

W czasie protestu można było usłyszeć dobrze znane z poprzednich hasła dotyczące sprzeciwu wobec zaostrzeniu prawa aborcyjnego oraz działań obecnej władzy państwowej.

Uczestnicy manifestacji zablokowali część ulic w centrum miasta, w tym także Rondo Kaponiera. Wśród przemawiających nie zabrakło słów nawiązujących do wczorajszych wydarzeń w Warszawie i postawy policji wobec protestujących.