Uczestnicy wczorajszego marszu o obawach w związku z ostatnimi zachowaniami policji w Polsce wobec protestujących

“Bardzo bałam się covida, ale bardziej obawiam się tego, co dzieje się w naszym kraju” – uczestnicy wczorajszej manifestacji nie ukrywali, że obecna sytuacja i wydarzenia w Polsce są sprawą, której nie można przemilczeć ani zostawić bez sprzeciwu. Nie brakowało również odniesień do czwartkowych wydarzeń w Warszawie, gdzie policja użyła m.in. pałek i gazu do rozproszenia tłumu.

W czwartek wieczorem w Poznaniu odbył się kolejny protest połączony z przemarszem przez miasto. Uczestnicy zablokowali część ulic w centrum. Manifestacja przebiegała pokojowo, jednak wśród uczestników nie brakowało takich, którzy obawiali się starć z policją.

Jeżeli widzimy policjantów, którzy psikają gazem na oślep, jeżeli widzimy nieumundurowanych policjantów, którzy pałują na oślep pokojowy protest, to jest to coś, co napawa mnie niepokojem

jeden z protestujących

Inni wprost mówili, że przeraża ich obecna sytuacja związana z zachowaniami funkcjonariuszy policji. Część uczestników odniosła się także do sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Bardzo bałam się covida, ale bardziej obawiam się tego, co dzieje się w naszym kraju

jedna z protestujących