Jak wygląda przebudowa Ronda Rataje z lotu ptaka i na jakim jest etapie?

Jeszcze w tym roku rozpocznie się montaż nowego torowiska w ul. Jana Pawła II w ramach trwającej przebudowy Ronda Rataje. To jedna z największych prowadzonych obecnie inwestycji w mieście.

Z uwagi na duży zakres prac, a także w celu zmniejszenia utrudnień komunikacyjnych, przebudowa Ronda Rataje odbywa się etapami. Najbardziej zaawansowane prace trwają na ul. Jana Pawła II, na odcinku przylegającym do ronda. Roboty wykonywane są zarówno na jezdni jak i torowisku.

W tym tygodniu rozpoczęto już montaż betonowej płyty torowej i podkładów pod torowisko, na których będą układane szyny. Jednocześnie budowana jest konstrukcja jezdni w ul. Jana Pawła II od strony dworca autobusowego.

Już niedługo, bo na początku grudnia planowane jest przełożenie ruchu kołowego, by rozpocząć prace na części, która obecnie jest wykorzystywana przez kierowców.

Jak zapowiada spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, jeszcze w tym roku ma rozpocząć się montaż torowiska tramwajowego, a także roboty drogowe na skrzyżowaniu ul. św. Rocha z ul. Jana Pawła II.

Jednocześnie prowadzone są prace na samej tarczy ronda, a także na ul. Krzywoustego od strony autostrady A2.

Zakończenie robót na ul. Jana Pawła II planowane jest na pierwszy kwartał 2021 roku. Następnie prace skupią się na ul. Zamenhofa i Krzywoustego. Cała inwestycja ma zakończyć się w marcu 2022 roku.