Biblioteka Raczyńskich zachęca do wysyłania uwag dot. rozporządzenia o obostrzeniach

Instytucje kultury ponownie są zamknięte dla zwiedzających. Początkowo miało to potrwać do 29 listopada. W sobotę rząd ogłosił plany na kolejne tygodnie. Wynika z nich, że w tzw. “etapie odpowiedzialności”, który potrwa do 27 grudnia, instytucje i placówki kulturalne pozostaną zamknięte. Taka sytuacja pogłębi już i tak duże problemy branży kulturalnej. Biblioteka Raczyńskich przypomina, że […]

Instytucje kultury ponownie są zamknięte dla zwiedzających. Początkowo miało to potrwać do 29 listopada. W sobotę rząd ogłosił plany na kolejne tygodnie. Wynika z nich, że w tzw. “etapie odpowiedzialności”, który potrwa do 27 grudnia, instytucje i placówki kulturalne pozostaną zamknięte.

Taka sytuacja pogłębi już i tak duże problemy branży kulturalnej.

Biblioteka Raczyńskich przypomina, że obostrzenia dotyczą także jej. Oznacza to, że nie można korzystać w swobodny sposób z bibliotek i ich zbiorów.

Instytucja przypomina, że trwają konsultacje społeczne dotyczące rozporządzenia. Swoje uwagi można zgłaszać do dzisiaj, do godziny 20:00. Należy je przesyłać na adres: konsultacje-koronawirus@kprm.gov.pl. w temacie maila wpisując [ETAP ODPOWIEDZIALNOŚCI].

Zdaniem Biblioteki Raczyńskich, biblioteki są dobrze przygotowane do udostępniania zbiorów przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego, który zapewni bezpieczeństwo czytelnikom i bibliotekarzom.

Zwraca uwagę m.in.na terapeutycznny i psychologiczny aspekt kontaktu z litaraturą zarówno w formie książek jak i audiobooków, szczególnie w czasie izolacji i pandemii.

Biblioteka przesłała swoje uwagi do projektu i zachęca, by to samo zrobili czytelnicy licząc, że uda się wpłynąć na zmianę decyzji władz centralnych.