Żołnierze WOT wraz z harcerzami pomagają weteranom

Żołnierze 12. Wielkopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej po raz kolejny wspierają kombatantów w czasie pandemii i ponownie biorą udział w akcji “Obiady dla bohaterów, podczas której dostarczają żywność do domów kombatantów na terenie województwa. Wspierają ich harcerze.

Akcja organizowana jest przez Fundację Nie Zapomnij o Nas, Stowarzyszenie Odra-Niemen (oddział wielkopolski) oraz Stowarzyszenie im. gen. bryg. Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego. Dystrybucją zajmują się żołnierze WOT wspierani przez harcerzy.

W ramach działań żołnierze nie tylko dostarczają seniorom ciepłe posiłki wprost do ich domów, ale także są z nimi w stałym kontakcie telefonicznym, by na bieżąco móc monitorować ich potrzeby.

To nie pierwsza akcja, podczas której terytorialsi angażują się w pomoc kombatantom w czasie epidemii koronawirusa w Polsce. Od początku pomagają w m.in. zakupie i dostarczeniu leków czy zakupów, wspierając ich także rozmową.

Kombatanci są dla nas bardzo ważni. Znajdują się w grupie podwyższonego ryzyka, jeśli chodzi o potencjalne zakażenie koronawirusem. Specjalnie z myślą o nich, już na początku pandemii, utworzyliśmy w brygadzie zespół do spraw kombatantów w województwie wielkopolskim oraz lubuskim, by sprawdzać ich potrzeby

płk Rafał Miernik, dowódca 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej