Przybywa drzew za wysoką frekwencję w czasie wyborów

Rozpoczęło się sadzenie drzew „frekwencyjnych”, czyli obiecanych przez Miasto dla osiedli, na których odnotowano najwyższą frekwencję podczas ostatnich wyborów prezydenckich.

Przed II turą wyborów prezydenckich, Miasto Poznań postanowiło przyłączyć się do akcji profrekwencyjnych, obiecując mieszkańcom nietypową nagrodę. Osiedle z najwyższą frekwencją wyborczą miało otrzymać nowe drzewa – w ilości odpowiadającej procentowemu wynikowi frekwencji.

Okazało się jednak, że różnica między pierwszym miejscem, które zajęło osiedle Ławica (82,88%), a drugim, na którym uplasował się Strzeszyn (82,48%) jest niewielka, dlatego podjęto decyzję o uhonorowaniu obu.

Łącznie miasto posadzi ponad 160 drzew. W Lasku Marcelińskim posadzono 35 lip drobnolistnych, a na terenie przy ul. Wyszomierskiej/Okoneckiej zlokalizowano 9 śliw wiśniowych. Kolejne nowe drzewa posadzono w rejonie skrzyżowania ul. Literackiej z Hezjoda, gdzie posadzono 36 dębów czerwonych. Ostatni z nich został zasadzony symbolicznie przez prezydenta Poznania, Jacka Jaśkowiaka i przewodniczącą zarządu Osiedla Strzeszyn, Dominikę Zenka-Podlaszewską.

Nasadzenia na Strzeszynie dają początek alei drzew, która ma ciągnąć się od terenu wokół krzyża przy ul. Literackiej aż do ul. Homera. W przyszłości aleja ma osiągnąć długość ok. 660 m.

Pozostałe nasadzenia na osiedlach będą wykonane w przyszłym roku, prawdopodobnie jesienią.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.