MTP otrzymają wsparcie w ramach Polskiego Funduszu Rozwoju

Po ponad pół roku starań, Międzynarodowym Targom Poznańskim przyznano pomoc w ramach Polskiego Funduszu Rozwoju. To ważna wiadomość dla firmy, która jako jedna z pierwszych zaczęła odczuwać skutki pandemii koronawirusa.

Branża targowa była jedną z pierwszych na świecie, które zaczęły odczuwać skutki pandemii. Już w lutym konieczne było zrezygnowanie z organizacji części wydarzeń, a na tych, które się odbyły, wystawców było mniej niż zakładano.

Brak możliwości organizowania wydarzeń targowych, konferencji czy wydarzeń kulturalnych i wynajmu pod nie hal sprawiły, że budżet MTP został mocno nadszarpnięty. Grupa MTP od miesięcy ubiegała się o pomoc w ramach tarczy antykryzysowej.

Po ponad pół roku od złożenia wniosku, wczoraj przyznano Grupie preferencyjną pożyczkę w ramach Polskiego Funduszu Rozwoju. Ma ona pomóc w zapewnieniu płynności finansowej firmy w związku ze stratami wynikającymi z wybuchu pandemii.

MTP Sp. z o.o. otrzyma 35,9mln złotych. Co więcej, wsparcie będzie mogło zostać umorzone nawet w 75%, jednak ostateczna decyzja zostanie podjęta przez PFR w przyszłym roku, po analizie sprawozdania finansowego spółki.

Zgodnie z umową, pożyczka może być przeznaczona m.in. na zobowiązania handlowe, wynagrodzenia pracowników i opłatę podatków.