Widać już fundamenty pod nowy budynek Szkoły Podstawowej nr 62

Przy ul. Druskienickiej widać już fundamenty nowej części Szkoły Podstawowej nr 62, która będzie miała trzy kondygnacje i zostanie połączona z gmachem głównym placówki. Prace rozpoczęły się zaledwie póltora miesiąca temu.

W ostatnich latach poznańskie Podolany stały się domem dla wielu osób, w tym także dla rodzin z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym. Spowodowało to zwiększone zapotrzebowanie na miejsca w placówkach opiekuńczych i oświatowych.

Inwestycja w Szkole Podstawowej nr 62 pozwoli na zwiększenie powierzchni użytkowej placówki o prawie 2,4 tys. m². W trzykondygnacyjnym budynku powstanie m.in. 16 sal lekcyjnych, a także pokój nauczycielski, biblioteka szkolna, gabinet psychologa, szatnia, zmywalnia, toaleta i pomieszczenia administracyjne.

Parter będzie przystosowany do utworzenia tam przedszkola.

W ramach inwestycji powstanie nowe główne wejście z poziomu parteru, a także szeroka klatka schodowa, która połączy nadziemne kondygnacje budynku, dyżurkę i windę. 

W przyszłości planowana jest również realizacja drugiego etapu rozbudowy szkoły. Przewiduje on budowę wolnostojącego, parterowego budynku auli szkolnej z pomieszczeniami przeznaczonymi na potrzeby biblioteki Raczyńskich.

Prace rozpoczęły się półtora miesiąca temu i potrwają do grudnia 2021 roku. Odbiory zaplanowane są na pierwszy kwartał 2022 roku.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i Google.
Polityka prywatności i obowiązujące Warunki korzystania z usługi.