Powstaje nowa siedziba szkoły przy ul. Druskienickiej

Przy ul. Druskienickiej na poznańskich Podolanach powstaje nowa siedziba Szkoły Podstawowej nr 62. Dzieci powinny móc z niej korzystać na początku 2022 roku. Jak zaznaczył prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, budowa nowej siedziby Szkoły Podstawowej nr 62 to największa spośród rozpoczętych w tym roku na terenie Poznania inwestycji oświatowych.

“Rosnące potrzeby lokalowe szkoły to efekt dynamicznego rozwoju osiedla Podolany, gdzie powstaje coraz więcej nowych domów i mieszkań. Przybywa mieszkańców, w tym rodzin z dziećmi. Rozbudowa placówki jest więc niezbędna, by uczniowie mogli się uczyć w bezpiecznych i komfortowych warunkach” – zaznaczył Jaśkowiak.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie podała, że dzięki rozbudowie powierzchnia użytkowa szkoły zwiększy się o niemal 2,4 tys. metrów kwadratowych. W nowej, trzykondygnacyjnej części znajdzie się m.in. 16 sal lekcyjnych, pomieszczenie biblioteki szkolnej oraz pokój nauczycielski, a także gabinet psychologa, zmywalnia, toaleta, szatnia i pomieszczenia administracyjne. Parter zostanie przystosowany do ewentualnych potrzeb lokalowych przedszkola.

“Szkoła zyska także nowe, główne wejście z poziomu parteru, przestronną klatkę schodową łączącą nadziemne kondygnacje budynku, dyżurkę i windę. Takie rozwiązanie zapewni wygodny dostęp do budynku wszystkim osobom, także starszym, z niepełnosprawnościami oraz poruszającym się z wózkami lub małymi dziećmi” – podała spółka.

Wiceprezes zarządu spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie Grzegorz Bubula zaznaczył, że zgodnie z umową roboty budowlane potrwają do grudnia 2021 roku, a w pierwszym kwartale roku 2022 mają nastąpić ich odbiory.

Spółka podała, że w przyszłości planowana jest również realizacja drugiego etapu rozbudowy szkoły. Przewiduje on budowę wolnostojącego, parterowego budynku auli szkolnej z pomieszczeniami przeznaczonymi na potrzeby biblioteki Raczyńskich.