Policja szuka świadków wypadku na skrzyżowaniu ul. Hetmańskiej i Saperskiej

Poznańscy policjanci poszukują świadków wypadku, do którego doszło pod koniec czerwca tego roku na skrzyżowaniu ul. Hetmańskiej i Saperskiej.

Śledztwo prowadzone jest przez Wydział Dochodzeniowo-Śledczy KMP Poznań. Do wypadku doszło 29 czerwca 2020 roku na skrzyżowaniu ul. Hetmańskiej i Saperskiej.

Jak informuje Policja, około godziny 21.25 kierujący samochodem marki Toyota Avensis kombi, koloru bordowego, jadąc ul. Hetmańską z kierunku ul. Rolnej, w kierunku ul. Starołęckiej, wykonując manewr zmiany pasa ruchu z lewego na prawy, zmusił kierującego samochodem marki Honda do podjęcia manewru obronnego w postaci zmiany kierunku ruchu.

W wyniku tego zdarzenia kierowca Hondy uderzył w barierę energochłonną i wraz z pasażerką tego pojazdu doznali poważnych obrażeń ciała. Kierujący Toyotą natomiast, oddalił się z miejsca wypadku. 

Osoby, które były świadkami wypadku lub posiadają istotne informacje z nim związane proszone są o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu pod numerem telefonu  47 77-136 -11, 47 77-130-90 (w godz. 7.00-15.00) lub 47 77-156-13 – czynnym całą dobę.