Komfortowa jazda po mieście – jaki samochód wybrać?

Pandemia COVID-19 udowodniła, że samochód to najbezpieczniejszy środek transportu dla całej rodziny. Ale bezpieczeństwo to tylko jedna zaleta samochodu. Nowoczesne auta są także komfortowe. Jakie auto warto wybrać dla całej rodziny, aby wszyscy byli zadowoleni?

Samochód to najbezpieczniejszy środek lokomocji. Pandemia koronawirusa pokazała, że korzystanie z własnego środka lokomocji zdecydowanie zmniejsza ryzyko zarażenia się tą chorobą. I nie tylko nią. Wystarczy wspomnieć o grypie, która jest również bardzo uciążliwa i potrafi wyłączyć człowieka z codziennych obowiązków na kilka dni lub tygodni. W środkach komunikacji miejskiej można się zarazić także wieloma innymi chorobami, na przykład skórnymi. Typowa komunikacja miejska może być także niebezpieczna dla alergików. Tymczasem w samochodzie wystarczy zastosować dobry filtr kabinowy, z aktywnym węglem, aby wnętrze kabiny było skutecznie chronione przed pyłkami.

Samo czekanie na przystanku na środki komunikacji miejskiej albo na regionalny pociąg nie należy do przyjemności. Zwłaszcza w chłodne albo deszczowe dni. Tymczasem we wnętrzu auta jest sucho i ciepło, nawet w największy mróz. Jazda komunikacją miejską w trakcie upału i czekanie na autobus w trakcie gorącego dnia też nie jest przyjemne. Tymczasem we wnętrzu auta panuje przyjemna temperatura, bo jest ono schładzane przez układ klimatyzacji. I co oczywiste, własny samochód zapewnia zdecydowanie większy komfort podróży niż nawet najlepszy autobus. Nie wspominając o autach wyższych klas, w których komfort jest na bardzo wysokim poziomie.

Korzystanie z samochodu zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Zwłaszcza wtedy, gdy któryś z członków rodziny musi wracać z pracy, ze szkoły albo innego miejsca późnym wieczorem albo w nocy. Samochód zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo.

Współczesne nowoczesne samochody zapewniają bezpieczeństwo także w trakcie jazdy. Ich konstrukcje są opracowywane w taki sposób, aby w razie wypadku chronić kierowcę i pasażerów przed obrażeniami. Dodatkowo stosuje się szereg wzmocnień (między innymi w drzwiach auta), kilka poduszek powietrznych (obecnie nawet 7 lub więcej) i pasy bezpieczeństwa z pirotechnicznymi napinaczami. Poduszki i pirotechniczne napinacze są uruchamiane przez sterownik systemu SRS, w ułamku sekund po wykryciu zderzenia.

Systemy bezpieczeństwa aktywnego chronią kierowcę przed wpadnięciem w poślizg. W razie potrzeby zdecydowanie zwiększają siłę działania układu hamulcowego.

Ale w ostatnich latach pojawiło się coś diametralnie nowego. Coś, co zmieniło filozofię działania systemów bezpieczeństwa w samochodach. Aktywne systemy wsparcia kierowcy, znane jako ADAS. Ich zadaniem jest zapobieganie wypadkom. Dzięki głowicom radarowym, kamerom i czujnikom są w stanie wykryć auto, pieszego lub rowerzystę przed samochodem, ostrzec kierowcę, a w razie potrzeby samodzielnie zahamować (np. Front Assist stosowany w autach SEAT-a). Są w stanie informować o zmianie pasa, pomagają parkować i wyjechać z miejsca parkingowego, samodzielnie zmieniają intensywność świecenia przednich lamp, informują o zagrożeniu w martwym polu lusterek bocznych.

Samochód daje wolność – pojedź nim na bezpieczne wakacje

Współczesne samochody są bardzo bezpieczne. Są też komfortowe i wygodne. Można nimi podróżować do pracy z uśmiechem na ustach, siedząc w wygodnym fotelu, w komfortowym wnętrzu, z odpowiednio ustawioną temperaturą i ulubioną muzyką płynącą z głośników. A po pracy albo w weekend można pojechać tam, gdzie ma się ochotę.

W 2019 roku (dane Mondial Assistance) 10 mln Polaków wyruszyło na wakacje własnym samochodem. 24 proc. z nich wybrało się na wakacje za granicą, pozostali w kraju. Pandemiczny 2020 rok z pewnością sprawi, że w 2021 roku liczba Polaków wybierających się na wakacje autem będzie znacznie większa.

Nowoczesny samochód rodzinny – do miasta i poza miasto

Polskie rodziny nie są tak bogate, jak rodziny żyjące w Europie Zachodniej. Dlatego polskie rodziny mogą sobie pozwolić co najwyżej na jedno auto.

Samochody rodzinne, na które mogą sobie pozwolić Polacy, nie mogą być drogie. Średnio zarabiająca rodzina musi być w stanie pokryć ich zakup i koszty utrzymania (ubezpieczenie, paliwo, serwisowanie, kupno części do napraw serwisowych, np. filtrów, olejów i opon).

Równocześnie oczekiwania polskich rodzin są bardzo duże. Skoro możemy sobie pozwolić tylko na jedno auto, to musi być ono dobre i do jazdy po mieście, i do wyjazdu na wakacje.

  • Idealne auto rodzinne musi być przestronne, żeby cała rodzina mogła się nim wybrać na urlop, ale nie za duże, żeby można było się nim sprawnie poruszać po mieście.
  • Jego napęd musi być z jednej strony dynamiczny, aby można było się optymalnie poruszać po trasach, ale równocześnie oszczędny (koszty utrzymania) i dostosowany do eksploatacji w mieście. Coraz większa świadomość ekologiczna Polaków sprawia, że oczekują oni, że ich samochody rodzinne nie będą uciążliwe dla środowiska.
  • Auto powinno cechować się niskim poziomem awaryjności (przy odpowiednim serwisowaniu), co ma ogromny wpływ na koszty utrzymania. Nie ma awarii, nie ma niepotrzebnych wydatków.
  • Samochód powinien być bezpieczny i dobrze wyposażony. Oczywiście trzeba cały czas pamiętać, że polskie rodziny dysponują ograniczonymi wydatkami. Nikt nie oczekuje wyposażenia z limuzyny klasy E.
  • Nie bez znaczenia jest wygląd zewnętrzny. Nowoczesny samochód to wizytówka całej rodziny. Wygląd jest bardzo ważny.

Czy można znaleźć takie auto, które zapewni komfortową jazdę po mieście, a równocześnie będzie dobre na trasy? Czy można znaleźć auto, które będzie niedrogie, a równocześnie nowoczesne, piękne i dobrze wyposażone? Czy można znaleźć auto, które będzie wielozadaniowe bardzo funkcjonalne? Czy niedrogi samochód może być piękny?

SEAT Leon – komfortowa jazda po mieście i po trasie!

SEAT Leon to intrygujący samochód kompaktowy, który urzeka swoją oryginalną linią nadwozia. Aerodynamiczna, bardzo zgrabna sylwetka została świetnie podkreślona ostrymi krawędziami okien oraz lamp i przetłoczeniami. Auto oferowane jest w wersji hatchback 5D oraz kombi (sportstourer), która również jest pełna energii i dynamiki.

Samochód może pochwalić się nowoczesnym miejscem pracy kierowcy, z doskonale rozplanowanymi przyciskami i przejrzystą deską rozdzielczą.

SEAT Leon jest samochodem kompaktowym, ale oferowany przez niego poziom komfortu jest naprawdę wysoki. Wielowahaczowe zawieszenie, dobrze wyciszone wnętrze i materiały dobrej jakości – to wszystko sprawia, że podróże Leonem są naprawdę miłe.

SEAT Leon może pochwalić się niezwykle bogatym wyposażeniem z dziedziny aktywnych systemów bezpieczeństwa, systemów wsparcia kierowcy czy też multimediów. Na liście wyposażenia znaleźć można między innymi adaptacyjny tempomat, system przeciwzderzeniowy Front Assist, a także aktywne systemy chroniące przed poślizgiem. Już w najtańszej wersji wyposażenia Reference auto jest wyposażone w nowoczesny system multimedialny z ekranem dotykowym o przekątnej 8,25 cala, przednie i tylne światła wykonane całkowicie w technologii LED, automatyczną klimatyzację i system dostępu bezkluczykowego.

Pod maską SEAT-a Leona montowane są nowoczesne silniki benzynowe z rodziny TSI, z bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz turbodoładowaniem. To jednostki dynamiczne, a równocześnie oszczędne. Idealne do miasta i na trasę.

Ceny nowego SEAT-a Leona rozpoczynają się od 69700 zł. To wyjątkowo atrakcyjna cena za auto wyprodukowane przy użyciu najnowszych technologii i świetnie wyposażone.

Wyprzedaż rocznika SEAT pozwala na zakup pojazdu z bardzo atrakcyjną zniżką, która może wynieść nawet kilkanaście tysięcy złotych.

SEAT Leon to bardzo ciekawe auto rodzinne, które dzięki wyprzedaży można kupić w bardzo atrakcyjnej cenie. To interesująca propozycja na samochód dla polskiej rodzinny, pozwalający na komfortową jazdę po mieście i po trasie.

//