Wysypisko śmieci na niezagospodarowanej działce. Teren zaśmiecili… okoliczni mieszkańcy

Straż miejska regularnie interweniuje w sprawie nielegalnie wyrzucanych odpadów i zaśmiecania okolicy. Część to efekt zgłoszeń mieszkańców, a inne to własne interwencje podejmowane przez strażników podczas patrolowania miasta.

Tylko w listopadzie mieszkańcy zgłosili straży miejskiej 722 sprawy w zakresie ochrony środowiska i gospodarki odpadami. Poznaniacy coraz częściej zwracają uwagę na nieodpowiednie zachowanie innych osób, ale nie brakuje takich, którzy sami szkodzą własnej okolicy.

W ostatnim czasie strażnik rejonowy z Jeżyc doprowadził do uprzątnięcia śmietniska, które powstało na niezagospodarowanej działce przy ul. Kościerzyńskiej. Jak wynika z ustaleń straży miejskiej, za nielegalne wysypisko odpowiedzialni są prawdopodobnie… okoliczni mieszkańcy. Co więcej, proceder trwał od dłuższego czasu, a śmieci było wyjątkowo dużo.

Z uwagi na brak możliwości ustalenia konkretnych danych osób odpowiedzialnych za zaśmiecanie, prace porządkowe zostały wykonane na zlecenie zarządcy terenu.

Z kolei strażnik rejonowy Referatu Północ interweniował w sprawie zgłoszonej przez mieszkańców. W zaroślach koło drogi ktoś wyrzucił odpady komunalne. Podczas szczegółowej kontroli odpadów przez strażnika udało się znaleźć dokument, który wskazywał prawdopodobnego sprawcę. Okazało się, że wskazówka była trafna, a osoba odpowiedzialna za zaśmiecenie terenu otrzymała mandat i musiała pokryć koszty usunięcia odpadów.