Prezydent Poznania dołączył do akcji charytatywnej ”Milion BOMBEK dla Ingusi”

Prezydent Poznania dołączył do ogólnopolskiej akcji charytatywnej, która jest realizowana w formie “wyzwania” o nazwie “Milion Bombek dla Ingusi”. W ten sposób zbierane są pieniądze na terapię genową dla czteromiesięcznej Ingi, która choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni.

Zbiórka to kolejne ogólnopolskie wyzwanie (“challenge”). Tym razem zbierane są pieniądze na terapię genową dla chorej Ingi Niedźwieckiej, która ma zaledwie cztery miesiące, ale los już mocno ją doświadczył. Dziewczynka choruje na rdzeniowy zanik mięśni, a jedyną nadzieją dla niej jest bardzo droga terapia, oparta jest na leku powstrzymującym postęp choroby.

Trwa trwadycyjna zbiórka internetowa, która dostępna jest tutaj, ale oprócz tego organizowany jest także “challenge”, który ma sprawić, że więcej osób usłyszy o potrzebującej dziewczynce.

Wyzwanie “Milion BOMBEK dla Ingusi”  polega na umieszczeniu na bombce napisu “#bohaterskaInga” i zawieszeniu jej na choince. Następnie należy wpłacić (minimum) 10 złotych przy zbiórce challengowe dostępnej tutaj i nominować kolejne 3 osoby do zabawy.

Do zbiórki dołączył prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, który bombkę powiesił na choince w Urzędzie Miasta. Nominował także kolejnych samorządowców – prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego, burmistrza Wągrowca oraz burmistrza Obornik.