“Siła w Nas!” – co oznacza neon na Placu Wolności?

Poznańskie miejski instytucje kultury po raz kolejny w czasie pandemii postanowiły połączyć siły i w ramach wspólnej akcji przypomnieć poznaniakom, że pomimo obostrzeń, nadal są dla nich dostępne w bezpiecznej formie, zapewniając kontakt mieszkańców z kulturą.

Na Placu Wolności stanął kolorowy neon z napisem “Siła w nas!”. To jeden z efektów wspólnej inicjatywy poznańskich miejskich instytucji kultury, które w ten sposób chcą zwrócić uwage na swoją działalność w czasie pandemii.

Choć obostrzenia sanitarne mocno ograniczyły możliwości funkcjonowania placówek, to te szybko przestawiły się na takie działania, które zapewniają ciągłość kontaktu odbiorców z kulturą w bezpieczny sposób.

Instytucje od początku epidemii w każdy możliwy sposób starają się dotrzeć do odbiorców w każdym wieku – czy to przez formę online czy wydarzenia plenerowe, jakie odbywały się w miesiącach letnich.

Poprzez wspólną akcję, poznańskie jednostki chcą również okazać solidarność i wzajemne uznanie dla poszczególnych działań i faktu, że każda z nich w ciągu kilku miesięcy, a czasem i tygodni, zbudowała nowy program oraz wyznaczyła kolejne ścieżki dotarcia i komunikacji z odbiorcami.

Barwny neon, który stanął na Placu Wolności ma także ożywić przestrzeń miejską, jednocześnie dodając otuchy mieszkańcom w trudnych czasach.

Koncepcja akcji “Siła w nas!” została zapoczątkowana na spotkaniu przedstawicieli wszystkich miejskich instytucji kultury z Poznania. W najbliższym czasie każda z nich ujawni swoje działania wspierające projekt.

Każda z instytucji przejmie także na jeden dzień oficjalne profile Miasta na Instagramie oraz Facebooku – zaczynając od 3 stycznia 2021.

Siła w Nas obejmuje 15 poznańskich instytucji:

Biblioteka Raczyńskich

Centrum Kultury ZAMEK

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT

Dom Kultury Stokrotka

Estrada Poznańska

Galeria Miejska Arsenał

Muzeum Archeologiczne

Poznański Chór Chłopięcy

Teatr Animacji

Teatr Muzyczny

Teatr Ósmego Dnia

Teatr Polski

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości

Wydawnictwo Miejskie Posnania