Poznań i powiat poznański będą wspierać Teatr Muzyczny

Jeszcze przed końcem 2020 roku podpisano list intencyjny w sprawie współpracy Miasta Poznań i powiatu poznańskiego w zakresie wsparcia działalności Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Zarówno Miasto Poznań jak i powiat poznański zdają sobie sprawę z roli, jaką dla mieszkańców obu samorządów pełni Teatr Muzyczny w Poznaniu. To jedna z najpopularniejszych instytucji kulturalnych w regionie. Przed wybuchem pandemii to właśnie Teatr Muzyczny najrzadziej musiał martwić się o wypełnienie widowni w 100%. Obecnie, przy panujących obostrzeniach, teatr także utrzymuje kontakt z odbiorcami w różny sposób.

Instytucja istniejąca już 65 lat skutecznie propaguje kulturę, a jednocześnie pomaga w promocji i umacniania pozycji Metropolii Poznań w kraju.

Jak przyznał wicestarosta poznański, Tomasz Łubiński, podpisanie listu intencyjnego, który sankcjonuje planowane na przyszły rok wsparcie finansowe wydaje się być “naturalne”.

Jednym z efektów współpracy między Teatrem Muzycznym a powiatem poznańskim jest wczorajsza premiera wyjątkowego koncertu z największymi przebojami musicalowymi pt. “Bądźmy razem. Koncert dla pracowników służby zdrowia”.

W repertuarze znalazły się takie utwory, jak “Magic to do” z musicalu “Pippin”, “Miłość szerzyć czas” z kultowej “Zakonnicy w przebraniu” czy “Chcę bohatera” z “Footloose”. Będzie on dostępny bezpłatnie na kanale YouTube (tutaj) jeszcze przez pół roku.