Przebudowa Ronda Rataje – w nocy zostaną wprowadzone kolejne zmiany w organizacji ruchu

Prace przy inwestycji przebiegają zgodnie z planem. Ułożono nową nawierzchnię jezdni na tarczy ronda oraz na ulicach Jana Pawła II i Krzywoustego (od strony wyjazdu w kierunku autostrady). Na torowisku w ul. Jana Pawła II montowane są szyny, a prace prowadzone są również przy budowie chodnika. Prace na tej ulicy potrwają jeszcze do marca, a […]

Prace przy inwestycji przebiegają zgodnie z planem. Ułożono nową nawierzchnię jezdni na tarczy ronda oraz na ulicach Jana Pawła II i Krzywoustego (od strony wyjazdu w kierunku autostrady).

Na torowisku w ul. Jana Pawła II montowane są szyny, a prace prowadzone są również przy budowie chodnika. Prace na tej ulicy potrwają jeszcze do marca, a następnie rozpocznie się etap obejmujący ul. Zamenhofa.

W związku z postępem prac, dzisiejszej nocy wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu.

Zwężony zostanie do jednego pasa ruchu fragment ul. Krzywoustego na zjeździe z ronda w kierunku wschodnim, czyli autostrady A2 i drogi S11. Do dyspozycji kierowców będzie jeden, zewnętrzny pas ruchu. Z kolei ja wjeździe na rondo Rataje od autostrady ruch zostanie przełożony na dwa zewnętrzne pasy (aktualnie dostępne są również dwa, ale wewnętrzne).

Zmiany dotyczą także tarczy ronda, gdzie na wschodniej części pierścienia ronda ruch zostanie przełożony na dwa wewnętrzne – wybudowane na nowo – pasy. Przełożenie ruchu z obecnie użytkowanych pasów na nowe umożliwi rozbiórkę starej nawierzchni i przebudowę tej części ronda.